• 14/02/2023

Ziemassvētku un Jaunā gada sveces sen savu gaišumu, noskaņu un romantikas smaržu  izsmaržojušas, bet to gaismas maģiskums nepazūd. 2.februāris ir Sveču diena. Šīs dienas nosaukuma dēļ arī visu februāra mēnesi dēvē par Sveču mēnesi.

Šai sakarā, LSK Kurzemes komitejas Talsu novada Dienas aprūpes centra apmeklētājiem tika rīkota ikgadējā sveču liešana rokdarbu pulciņa vadītājas Diānas Dzelzkalējas vadībā. Sveces tika lietas gan no sakrātiem sveču atlikumiem, bet visskaistākās un kvalitatīvākās tomēr ir sojas vaska sveces, kas ir 100% dabīgas un ir lieliska alternatīva parafīnam.

Sojas vaska sveces plusi:

  • Dedzinot sojas vaska sveces, tās nepalielina CO2 līmeni atmosfērā.
  • Sojas vaska sveces rada 90% mazāk kvēpu kā parafīna vaska sveces.
  • Tās deg līdz pat 50% ilgāk kā parafīna sveces.
  • Ja nu gadās vaskam nopilēt, tas ir viegli tīrāms gan no mēbelēm, gan auduma.

Interesanti!
Sveces rada ne tikai mājīguma sajūtu, bet izrādās, ka katras krāsas svecei piemīt sava enerģētika. Šogad mūsu izvēle krita uz baltām, zilām un rozā krāsas svecēm. Aizdedzinot sveci, tās krāsas enerģija atdzīvojas un izplatās telpā.
 
Baltas sveces, šķiet ir klasika, ko izvēlas ikviens, neatkarīgi no tā, kādi ir svētki un kam tās paredzēts izmantot. Izrādās, šīs krāsas svece simbolizē tīrību un spēku, turklāt tā spēj ietekmēt citu krāsu sveču iedarbību, kurām tā deg blakus. Baltas sveces uzskata par attīrošām, cerību modinošām, turklāt tās ieteicams izmantot jaunas enerģijas ievadīšanā dziedniecības procesā. Baltas sveces dūmi attīra telpu no negatīvas enerģijas, un, ja dūmošana ir rimusies, tad zini, ka telpa ir attīrīta.
 
Zila svece ir garīgas izpausmes simbols, kas pamodinās iekšējās uztveres spējas. Šīs sveces palīdzēs dziedināt bērnus, tāpat to ierasts izmantot naudas piesaistīšanas nolūkos. Zila svece palīdzēs aizdzīt bailes, izmisumu un šaubas par kaut ko, tāpēc to ieteicams dedzināt, lai labāk izprastu sevi.
 
Iespējams, rozā krāsas sveces nav tā populārākā izvēle, taču arī šīm svecēm ir sava ietekme. Tās simbolizē mīlestību un panākumus, rosina apziņu tīrai un cienīgai dzīvei, turklāt paplašina panākumu horizontus, tāpēc šīs krāsas sveci nudien vajadzētu kādu reizi izvēlēties. Kā arī, rozā krāsas sveces palīdz rast piedošanu, pamodina sirdsapziņu un veicina nodomu skaidrību. Šīs krāsas sveces var arī modināt sapratni par kādas lietas vai notikuma patiesumu un veiksmi.
 
It kā vēl ziemas vidus, bet tai pat laikā ceļa sākums pretī pavasarim.
Kad aiz loga vēljoprojām tumst, neizsakāmi pietrūkst saules enerģijas, gribas iedegt sveces.

Lai izzūd nomāktība un nogurums! Domāsim gaišas domas!

Dalies ar šo ziņu!
Skip to content