veļas mazgāšanas centrs “Grīnklīn”

Ar ALTUM granta atbalstu atver veļas mazgāšanas centru “Grīnklīn”, kur darba prasmes apgūst personas ar garīgā rakstura traucējumiem

Pateicoties ALTUM granta finansiālam atbalstam  kopš 2021.gada 18.janvāra biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Sociālais uzņēmums SIA “LSK Kurzeme” īstenoja veļas mazgāšanas centra “Grīnklīn” izveides projektu.

28.04.2021 veļas mazgāšanas centrs “GrīnKlīn” uzsāka sniegt veļas mazgāšanas pakalpojumus Talsu novadā. Veļas mazgāšanas centrā strādā 3 apmācīti darbinieki, no tiem 1 persona ar invaliditāti. Tāpat veļas mazgāšanas centrā 2 personas ar garīgā rakstura traucējumiem, kas ir izgājušas apmācības – praksi ar veļas mazgāšanas iekārtām, veic brīvprātīgo darbu un papildina savas prasmes un zināšanas, lai nepieciešamības gadījumā var aizvietot esošos darbiniekus vai uzsākt patstāvīgas darba gaitas LSK veļas mazgāšanas centrā vai līdzīgā darbā citviet.

Projektam noslēdzoties veļas mazgāšanas centrs ir pilnībā aprīkots, ieguldot gan ALTUM, gan SIA “LSK Kurzeme” līdzekļus, ir apmācīti darbinieki un tiek sniegti pilna apjoma veļas mazgāšanas, gludināšanas un labošanas pakalpojumi. Veļas mazgāšanas centrā  šobrīd tiek mazgāta dažāda veida veļa, kas tiek savākta no 5 sociālās aprūpes centriem Ziemeļkurzemē. Liela daudzuma veļas pārvešanai un ikdienas darba atvieglošanai, 2021.gada oktobrī tika iegādāts jauns transports Renault Master. Kopumā veļas mazgāšanas centrā projekta īstenošanas laikā nodrošināti veļas mazgāšanas, žāvēšanas un labošanas pakalpojumiem  pansionātiem vairāk kā 51 000 kg apjomā. Pēc veļas mazgāšanas pakalpojumiem ir liels pieprasījums gan no LSK struktūrvienībām, gan no privātiem un juridiskiem partneriem, bet šobrīd nav iespējams apgūt visu pieprasījumu.

Projekta  īstenošanas laikā tika organizētas mērķa grupas apmācības – prakse ar veļas mazgāšanas iekārtām 18 mērķa grupas personām.
 
Papildus projektā plānotajam, veļas mazgāšanas centrā tika nodrošināta prakse SIVA koledžas studentiem.
 
Plānots 2022.gadā paplašināt veļas mazgāšanas centra darbību, ieviešot jaunus pakalpojumus un palielināt esošo darba jaudu, apgrozījumu un pieņemot darbā vēl jaunus darbiniekus.

Dalies ar šo ziņu!
Skip to content