Запрошуємо на 12-годинний тренінг з ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ.

В програмі:

✅ алгоритм надання першої допомоги;

✅ зупинка зовнішньої кровотечі;

✅ серцево-легенева реанімація;

✅ перша допомога при дихальній непрохідності, ранах, втраті свідомості, травмі, опіках та невідкладних станах – інсульті, отруєнні, судомах, укусах комах, алергічних реакціях тощо.

☝На тренінгу багато практичної частини, що дозволить закріпити отриманий матеріал у навичках.

☝Також по завершенню навчання учасники мають змогу отримати сертифікат, підтверджуючий успішне проходження курсів, що дійсний для отримання водійського посвідчення та для займання певних посад (працівники навчальних закладів, офісні службовці тощо).

📅 Дата:

22 та 24 лютого (Tukums)

27 та 29 лютого (Kuldīga)

📍Адреса: Tukums, Kurzemes iela 9 Kuldīga, Liepājas iela 35

Реєстрація

👉🏻за телефоном +371 26513347 Мова заходу: російська

❗Кількість місць обмежена❗

Laila Pūkaine

LSK Kurzemes komitejas Pirmās palīdzības speciāliste

  • +371 286 694 27 | +371 632 377 36
  • laila.pukaine@redcross.lv
  • „Stūrīši-8”, Laidzes pagasts, Talsu novads, LV-3201
Pirmā palīdzība – palīdzība, ko cietušajam (saslimušajam) dzīvībai vai veselībai kritiskā stāvoklī savu zināšanu un iespēju apjomā sniedz personas ar kvalifikāciju medicīnā vai bez tās neatkarīgi no sagatavotības un ekipējuma. (Ārstniecības likuma 1. pants) 

Katru gadu Latvijā nelaimes gadījumos gūst savainojumus tūkstošiem cilvēku un simtiem cilvēku zaudē dzīvību. Katram no mums ir jāprot sniegt pirmo palīdzību, un ikvienam var pienākt brīdis, kad nepieciešama pirmā palīdzība. Nelaimes gadījumi var notikt ne tikai sevišķos apstākļos, bet arī ikdienā – mājās, skolā vai uz ceļa. Pirmās palīdzības apmācības mērķis ir panākt, lai katrs cilvēks pareizi saprastu pirmās palīdzības pasākumu nozīmi un prastu to sniegt negadījuma vietā nekavējoties.
Saskaņā ar MK noteikumiem nr. 557 „Par apmācību pirmās palīdzības sniegšanā” LSK Kurzemes komitejas Pirmās palīdzības pasniedzējas jau vairākus gadus apmāca : 
  • skolu un pirmskolu pedagogus, strādniekus viņu darba vietās un uzņēmumos (gatera strādniekus, granulu ceha darbiniekus, elektriķus, lauksaimniecības darbiniekus, tūrisma objektu īpašniekus u.c., kuriem ir  nepieciešamas zināšanas apliecinoša Apliecība, par pirmās palīdzības pamatzināšanu 12 stundu kursa noklausīšanos bez pārbaudes,( tā sauktā Dzeltenā apliecība). Mācības notiek vienu vai divas dienas. Maksa – 33 EUR.
  • šoferus, apsargus un ieroču nēsātājus, kuriem  ir  nepieciešama zināšanas apliecinoša  Apliecība, par pirmās palīdzības pamatzināšanu 12 stundu kursa noklausīšanos ar  pārbaudi 3 stundu apjomā, ( tā sauktā Sarkanā apliecība). Mācības notiek divas dienas. Maksa – 45 EUR.

Abu veidu apmācībām teorija notiek – Zoom vidē, praktiskā daļa – klātienē.

Biedrībai “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) pirmās palīdzības (PP) programmai ir vairāki darbības virzieni un regulāras aktivitātes:

  • PP apmācība
  • PP nodrošināšana publiskos pasākumos
  • PP sacensības skolēniem
  • PP demonstrējumi dažādos pasākumos un citas PP aktivitātes (bērnu un jauniešu nometnes, skolu drošības dienas u.c.)

LSK publiskos pasākumos nodrošina pirmo medicīnisko palīdzību, novērtējot personu veselības stāvokli, sniedzot pirmo palīdzību un nepieciešamības gadījumā izsaucot neatliekamo medicīnisko palīdzību un citus operatīvos dienestus. Pakalpojumu iespējams nodrošināt arī piesaistot specializēto medicīnisko transportu.

Ja vēlaties, lai Jūsu organizētajā pasākumā pirmo medicīnisko palīdzību nodrošina biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” Kurzemes komiteja, lūdzam savlaicīgi aizpildīt iesniegumu, norādot nepieciešamo informāciju par plānoto pasākumu. Izvērtējot Jūsu iesniegumu, Latvijas Sarkanais Krusts nosaka pakalpojuma cenu.

LSK pirmās palīdzības komanda katru gadu apkalpo vairāk kā 40 publiskus pasākumus. Pirmā palīdzība tiek nodrošināta dažādos kultūras, sporta un atpūtas pasākumos. 2022.gada sezonā LSK Kurzemes komitejas pirmās palīdzības komanda dežūrēja un nodrošināja pirmās palīdzības sniegšanu  -Summer Sound, Kuldīgas pusmaratons, Ventspils pusmaratons, Avio šovs Liepājā, mednieku festivāls “ Minhauzens” u.c.

Dalies ar šo ziņu!
Skip to content