• 20/02/2023

Februāris LSK Kurzemes komiteja Talsu novada Dienas aprūpes centra apmeklētājiem joprojām notikumiem bagāts – iesākās tas ar kādas apmeklētājas 50 gadu dzimšanas dienas svinībām, tad Sveču liešana, Draugu dienas atzīmēšana ar jautrām aktivitātēm un dejām, un visbeidzot šodien apmeklētājiem tika sagādāts pavisam citāds pārsteigums – pie mums ieradās Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde Ziemeļkurzemes iecirkņa Prevencijas grupas vecākā inspektore Evita Alksnīte ar draugu Runci Rūdi, lai pastāstītu par drošu internetu un uzvedību sociālajos tīklos.

Internets tāpat kā reālā pasaule paredz noteiktus uzvedības principus un noteikumus. Lai varētu internetā uzturēties droši, neapdraudot sevi un citus ir jāievēro dažādi uzvedības noteikumi.


Viens no aktuālākajiem DAC apmeklēju “klupšanas akmeņiem” ir darbošanās sociālajos tīklos, kas ļauj sarunāties un dalīties ar foto, bet ar tiem ir saistītas arī briesmas. Ir labi sazināties ar vienaudžiem, taču reizēm vienaudži nav tie par ko izliekas, un reizēm tie nepavisam nav vienaudži, kuriem nebūt nav tie labākie nolūki. Svarīgi ir nesūtīt šiem interneta paziņām e-pastus, foto vai video materiālus, kuru saturs vēlāk var likt to nožēlot vai kaunēties.
 
Internetā ir ļaundari, kas saņemot fotogrāfijas cenšas to sūtītāju šantažēt – pieprasot naudu vai citas vērtīgas lietas, pretējā gadījumā draudot saņemtās fotogrāfijas publicēt internetā. Arī fotogrāfijas, kas šobrīd šķiet nevainīgi joki, laikam ejot, var ļauni atspēlēties. Vēl tika pārrunāta tik ļoti aktuālā komentāru rakstīšana un nevietā iestarpinātu GIF formāta attēlu vai emociju ikonu lietošanas kultūra.
 
Paldies jaukajiem Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde pārstāvjiem, kas gan sākumā visiem lika satraukties un kādam pat paraudāt, bet vislielākā māksla ir šo nopietno sarunas tematu pārvērst draudzīgā komunikācijā, ļaujot izteikties arī DAC apmeklētājiem ar saviem pieredzes stāstiem, kā arī laipni atbildēt uz interesējošiem jautājumiem! 

Nobeigumā visi klausītāji tika pie atstarojošiem iepirkumu maisiņiem “ESI REDZAMS!”, kartona policijas mašīnu šabloniem un lieliskām kopbildēm!

Dalies ar šo ziņu!
Skip to content