Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne (LSKJ) apvieno jauniešus, kuri ir biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” biedri un brīvprātīgie vecumā no 13 līdz ~30 gadiem. LSKJ atbalsta jauniešu iniciatīvas un idejas, veicina iesaistīšanos neformālās izglītības apguvē un popularizēšanā, motivē jauniešus lietderīgi izmantot brīvo laiku, īsteno humāno darbu sabiedrības labā.
Ko mēs darām?
LSKJ darbojas 5 jomās. Organizējam dažādas pasākumus, seminārus, apmācības, nometnes, kampaņas u.c. aktivitātes šādās programmās: pirmā palīdzība, veselības veicināšana un atbildība par ilgtspējīgu vidi, sociālā integrācija, vardarbības un diskriminācijas mazināšana, LSK un LSKJ ideju popularizēšana un reģionālā un starptautiskā sadarbība.
Pirmā palīdzība: mācāmies to paši un mācām citiem. Piedalāmies un organizējam reģionālās pirmās palīdzības sacensības.
Veselības veicināšana un ilgtspējīga vide: tiek organizēti dažādi semināri, kampaņas, par jauniešiem aktuālām tēmām, piemēram, mentālo veselību, seksuālo veselību, HIV/AIDS.
Sociālās iekļaušanas veicināšana: apmeklējam bērnu namus, krīzes centrus, pansionātus nodrošināt dažādas aktivitātes to iemītniekiem.
LSK un LSKJ ideju popularizēšana, reģionālā un starptautiskā sadarbība: mūsu moto – cilvēcība jeb humānisms. Šo ideju popularizējam gan reģionālā līmenī, gan arī organizējot sadraudzības jaunatnes forumus ar Vācijas Sarkanā krusta Celles komiteju.
Diskriminācijas un vardarbības mazināšana: diskutējam ar jauniešiem par tādām tēmām kā rase, ārējais izskats, dažādas reliģijas, kultūra, sociālās grupas u.c. Mēs esam par iekļaujošu sabiedrību.
Kā dibināt LSKJ nodaļu?
Ja Tavā reģionā nav LSKJ nodaļa, Tev ir iespēja iesaistīties un to dibināt.
· Lai dibinātu nodaļu ir jābūt ne mazāk kā pieciem jauniešiem, kuri kļūst par LSK biedriem.
· Jauniešiem ir jāsasauc sapulce, jāaizpilda dibināšanas protokols un jāievēl nodaļas vadītājs;
· Protokols jāiesniedz LSK Komiteju izpilddirektoram un LSKJ vadītājam Rīgā;
· Reģionālās LSK komitejas padome apstiprina nodaļas dibināšanu.
· Jauniešu darbs nodaļā: rīkot aktivitātes savā pilsētā; piesaistīt vēl biedrus/brīvprātīgos; pieredzes apmaiņa ar citām LSKJ nodaļām; dalība dažādās LSKJ apmācības un projektos.