Latvijas Sarkanais Krusts


Radošo darbu izstāde Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā, Laidzē.
Pievienots: 20 Aug 2021.
Mums katram sirdī tauriņš mīt
Ļaujam tiem brīvi iet
Un atgriežas laimīgi viņi, 
Ja neturam sevī tos ciet.         

19.augustā Latvijas Sarkanā krusta Kurzemes komitejas Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā tika atklāta radošo darbu izstāde “Tauriņi ir brīvi”, kura tapa sadarbojoties divām mākslas terapijas grupām – Talsu novada Dienas aprūpes centra apmeklētāju un Sociālās aprūpes centra “Stūrīši” iemītniekiem, kuras vada mākslas terapeite, psiholoģe Anda Lase.

 
 
            Daudzfunkcionālā centra zālē skatāmi ir gan zīmējumi, gan māla veidojumi. Mākslas terapijā klients tiek aicināts savas domas, jūtas un vajadzības uzzīmēt, uzgleznot, izveidot no māla vai plastilīna, salikt kā kolāžu no attēliem vai atrast citu piemērotu mākslinieciskās izteiksmes veidu. Terapijā tiek izmantoti gan vārdi, gan bezvārdu „valoda”. Svarīgs ir radošais process un tā rezultāts, pārdomas un arī saruna ar mākslas terapeitu pēc radošā procesa, ņemot vērā katra vēlmes un iespējas.

            Izstādes nosaukums radās tāpēc, ka nav bijušas tādas vasaras, kad nebūtu redzēts vismaz viens taurenis. Simbolu vārdnīcā skaidrots, ka tauriņš ir skaistums, kurā iemiesojas dvēsele. Lai arī tauriņš dzīvo īsu mirkli, būtībā viņš ir dzīves, mīlestības, dvēseles un laimes simbols. Saprotot tauriņu pasauli, mēs arī spējam saskatīt skaistumu, vērtības un to, ka nekas nav mūžīgs, jo viss nemitīgi mainās. 
            Izstāde ir par attīstību un spēju saskatīt dabā augstāko saprātu. Tā ietver dzīvību, pārbaudījumus, satraukumu, sagadīšanos un vēl daudzas citas neskaitāmas sajūtas.
Katras beigas ir kaut kā jauna sākums un tai pat laikā arī turpinājums.
 
LSK Kurzemes komitejas
Talsu novada dienas aprūpes centra vadītāja
Simona Mantniece