Latvijas Sarkanais Krusts


LSK SAC „Stūrīši” norisinājās apmācības reaģēšanai ārkārtas situācijās
Pievienots: 10 Sep 2015.

2015. gada 3. septembrī LSK, starptautiska projekta PrepAGE ietvaros, organizēja apmācības reaģēšanai ārkārtas situācijās, kas notika Talsu novadā Laidzes pagastā, LSK Sociālās aprūpes centrā „Stūrīši”. Apmācību laikā tika simulēta ārkārtas situācija – meža ugunsgrēks netālu no aprūpes centra, kā rezultātā tika evakuēti 130 centra iedzīvotāji.

Apmācībās piedalījās Talsu novada domes pārstāvji, dalībnieki no glābšanas dienestiem – VUGD, NMPD, Valsts policija, Pašvaldības policija, Valsts meža dienests, Zemessardze, apsardzes firma „Tallcom” – un LSK sociālā centra darbinieki. Skatītāju vidū bija LR Labklājības ministrijas, RD Labklājības departamenta sociālo centru pārstāvji, tuvākās apkaimes iedzīvotāji, kā arī Igaunijas Sarkanā Krusta kolēģi.

Pēc apmācību praktiskās daļas, klātesošie vēroja paraugdemonstrējumus – kā pareizi lietot ugunsdzēšamos aparātus, kā sniegt pirmo palīdzību, kā arī uzklausīja LSK līdzšinējo pieredzi, informējot un sagatavojot sabiedrību ārkārtas situācijām.

 

Kā apmācību trešā daļa notika diskusija, lai izvērtētu apmācību gaitu, kā arī precizētu galvenos un aktuālos jautājumus, kas saistīti ar visiem glābšanas darbu posmiem. Tāpat, diskusiju laikā tika definētas vairākas rekomendācijas, lai turpmāk uzlabotu glābšanas darbu operativitāti un efektivitāti. Iegūtās rekomendācijas un ieteikumi no visām iesaistītajām pusēm tiks apkopoti visu projekta dalībvalstu starpā, izstrādājot kopējas Eiropas līmeņa rekomendācijas.

Eiropas Komisijas Humānās palīdzības un civilās aizsardzības programmas projekts PrepAGE “Vecāka gadu gājuma cilvēku sagatavotības uzlabošana rīcībai ārkārtas situācijās Eiropas Savienībā” tiek īstenots, sadarbībā ar Austrijas, Lielbritānijas, Bulgārijas un Horvātijas Sarkanā Krusta nacionālajām biedrībām un Insbrukas universitāti. Projekta mērķis ir ieviest īpašus nosacījumus attiecībā uz vecāka gadagājuma cilvēkiem katastrofu un ārkārtas situāciju gatavības un to novēršanas programmās. Projekta mērķa grupa ir atbildīgās amatpersonas un sabiedrības locekļi. Projekta ietvaros dalībvalstīs ir analizēti šobrīd spēkā esošie normatīvie dokumenti saistībā ar gatavību krīzes un ārkārtas situācijās, un tiks sagatavoti ieteikumi situācijas un sadarbības partneru koordinācijas uzlabošanai.
 


 

LSK izsaka PATEICĪBU ikvienam apmācību dalībniekam un skatītājam par ieguldītajiem resursiem, darbu un atsaucību!


 

Sveicam Jaunajā mācību gadā!
Pievienots: 01 Sep 2015.
Ir atkal klāt 1. septembris, kad skolēni, studenti un viņu pedagogi pēc skaisti pavadītas vasaras ar jaunām cerībām ver skolas durvis.
LSK Kurzemes komiteja sveic visus, kuriem šī diena ir nozīmīga! 
Civiliskā aizsardzība SAC "Stūrīši"
Pievienots: 17 Aug 2015.
Latvijas Sarkanais Krusts ir iesaistījies starptautiskā Civilās aizsardzības projektā, kurā piedalās Austrijas, Lielbritānijas, Bulgārijas un Horvātu Sarkanais Krusts. Projekta  mērķis ir uzlabot  vecākā gadagājuma cilvēku sagatavotību rīcībai ārkārtas situācijās, tāpēc šā gada 3.septembrī tiks rīkotas praktiskās apmācības Latvijas Sarkanā Krusta sociālās aprūpes centrā „Stūrīši’’, kurš atrodas Talsu novada, Laidzes pagasta, Stūrīšu ciemā. Apmācību laikā,  kurā tiks inscinēts sausās un karstās vasaras perioda dēļ  sācies ugunsgrēks blakus esošajā mežā. Lai nodrošinātu reālu situācijas inscinējumu apmācību laikā,   tiks iesaistīts Valsts un glābšanas dienests, Neatliekamās medicīnas palīdzības dienests, Pašvaldības policija, ēku apsardzes dienesta operatīvā grupa, kā arī Latvijas Sarkanā Krusta pirmās palīdzības grimētāji.

Starptautisks Jauniešu forums "Dažādi zem viena karoga"
Pievienots: 17 Aug 2015.
Sabiedriskā labuma organizācijas LSK Kurzemes komiteja darbojas kopš 2000.gada, sniedzot sociālo palīdzību, rehabilitāciju un rūpējoties par veselības veicināšanu visā Kurzemes rajonā.

 Kopš 2005. gada LSK komiteja kopā ar Vācijas SK Celles komiteju, (kas ir sadarbības organizācijas kopš 2000. gada) rīko nu jau par gaidītu tradīciju kļuvušu Starptautiskie jaunatnes forumu, vienu gadu Vācijā, bet nākamo-Latvijā. Tajās ik gadu piedalās Sarkanā Krusta kustībā darbojošies jaunieši no Latvijas, Vācijas, Ukrainas un Baltkrievijas. Jau trīspadsmit gadus rīkotie SK jauniešu forumi ir ļāvuši neskaitāmiem jauniešiem iepazīt citu valstu kultūru, izveidot jaunus kontaktus, iegūt jaunas zināšanas, tādejādi veidojot tolerantu, zinošu un atbildīgu nākamo paaudzi. Šā gada, foruma rīkošanas gods ir uzticēts LSK Kurzemes komitejai un tas notika Latvijā. Šogad foruma dalības valstu skaits palielinājās un tajā papildus jau esošajām valstu delegācijām piedalījās arī jaunieši no Somijas un Itālijas Sarkanā Krusta organizācijām. Kopā foruma dalībnieki bija 40 jaunieši no 6 Sarkanā Krusta delegācijām.


 Šā gada forums „Dažādi zem viena karoga” notika laikā no 3.-12. augustam saistībā ar Veselības veicināšanas ideju popularizēšanu gan foruma dalībnieku, gan pilsētas iedzīvotāju vidū. Uzskatām, ka, laikā, kad pieaug sabiedrības saslimstība mazkustīguma un citu iemeslu dēļ, ir svarīgi aktualizēt veselīga dzīvesveida un dažādu veselību veicinošo un uzturošo faktoru nozīmi dažādu sabiedrības grupu vidū, kā arī popularizēt Sarkanā Krusta principus, kuri ir ciešā saistībā ar minēto tēmu. Šo 10 dienu laikā jauniešiem bija iespēja iepazīt ne tikai katras valsts kultūru, bet arī Kurzemi, piedaloties dažādās aktivitātēs, kuras tika rīkotas dažādās rajona pilsētās. Pēdējā foruma dienā dalībnieki iepriecināja garāmgājējus ar sagatavotu foruma koncertu Kurzemes piekrastes pilsētās no kurām pirmā pietura tika izvēlēti Talsi, rīkojot pasākumu „Starptautiskais dziedošais autobuss”, izpildot 5 dziesmas, kuras dažu dienu laikā tika iemācītas Vācijas SK Celles nodaļas delegācijas vadītāja un kora vadītāja Herbert Wenzel uzraudzībā.
Pārtikas paku papildpasākums "Veselīgs un sabalansēts uzturs - pamata vajadzība"
Pievienots: 14 Jul 2015.
Šodien, 14.jūlija saulainā rītā, Mērsraga novada sociālajā dienestā pozitīvā gaisotnē notika Pārtikas paku papildpasākums "Veselīgs un sabalansēts uzturs - pamata vajadzība", kurā LSK Kurzemes komitejas pārstāves dalījās ar produktu nezināmiem faktiem un ar vienkāršām receptēm.
Sabiedrības integrācijas fonda veiktā publiskā iepirkuma Nr. SIF 2014/22 "Pārtikas preču komplektu piegāde vistrūcīgākajām personām" rezultātā 2015.gada 17.martā ar AS "Dobeles dzirnavnieks" tika noslēgts līgums par pārtikas preču komplektu piegādi. Komplektu izdale notiek, sākot ar 2015. gada 5.maiju LSK Kurzemes komitejas 31 izdales punktos visā Latvijas teritorijā.

14.jūlija rītā, plkst. 10:00, draudzīgā, gaišā gaisotnē Mērsraga novada sociālajā dienestā viesojās Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komitejas pārtikas programmas koordinatore Vikija Ernšteina un Sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Meirāne. Kurzemes komitejas pārstāves padalījās ar pārtikas paku saturu un to lietošanu dažādās receptēs.

Griķi un auzu pārslas ir vērtīgas vitamīnu un minerālvielu avots. Šo graudaugu sastāvā ir tādas vielas, kā magnijs, dzelzs un šie graudagi palīdz organismam atbrīvoties no uzkrātajiem sārņiem, dod ātru un ilgstošu sāta sajūtu. Zinātnieki ir arī atzinuši, ka tieši šie graudaugi ir tie, kas brīnišķīgi kontrolē vielmaiņu, uzlabo asins recēšanā. Savukārt, ciemakukulim vai pašu našķēšanās brīžiem tika piedāvāta recepte piena pulvera - kakao konfektes.No kreisās puses pārtikas programmas koordinatore
Vikija Ernšteina un Mērsraga novada Sociālā dienesta vadītāja
Gunta Fībiga
 
 
Dienas centra izstāde "Dvēseles raksti"
Pievienots: 06 Jul 2015.

Talsu novada, Laidzes pagasta, „Stūrīši” Dienas centra telpās, saulainā 2.jūlija pēcpusdienā plkst. 13:00, tika atklāta pirmā darbu izstāde „Dvēseles raksti”, kurā bija iespējams apskatīt klientu radītos darbus mākslas terapijas nodarbībās.

Kopš 2015. gada janvāra Talsu novada Laidzes pagasta „Stūrīšos” Latvijas Sarkanā Krusta pārraudzībā ik darba dienu kopā tiek  pulcināti  15 cilvēki  Labklājības ministrijas un Talsu novada pašvaldības finansētajā Dienas centrā cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem. Ar centra apmeklētājiem  ik dienu strādā Dienas centra vadītāja, sociālais rehabilitētājs, sociālais aprūpētājs, kā arī dažādu interešu pulciņu audzinātāji - mākslas terapeite, podnieks un rokdarbu meistari.

2.jūlija pēcpusdienā Dienas centra krāsainu darbu pārpildītajās telpās bija jūtams patīkams uztraukums un telpas pārpildīja svaigu zemeņu smarža. Ar šādām vasaras sajūtām tika atklāta klientu pirmā mākslas izstāde „Dvēseles raksti”.

„Mākslas izmantošana mākslas terapijā atšķiras no mākslas izmantošanas citiem nolūkiem, jo atšķirīgs ir mākslas radīšanas process un sagaidāmais rezultāts. Parasti skaistuma standarti te nav būtiski, galvenais ir radošais un terapeitiskais process un iegūtā pieredze. Mākslas terapijas procesā galvenā uzmanība ir vērsta ne tik daudz kā uz mākslas darbu, kā uz autoru – īpašu un unikālu personību ar savām vajadzībām, motīviem, vērtībām,” uzsver mākslas terapijas audzinātāja Anda Lase, atklājot izstādi.

Mākslas terapijas audzinātāja uzskata, ka ar terapijas palīdzību cilvēks spēj atvērties svešam cilvēkam, ne tikai izmantojot vārdus, bet arī uzklājot krāsu uz papīra vai iespiežot pirkstu māla pikā.

Izstādes atklāšanas nobeigumā izskanēja daudz „Paldies” vārdi Dienas centra viesiem, kuri ir palīdzējuši klientiem izveidot izstādi un tās atklāšanas pasākumu.

Esi gaidīts!
Pievienots: 30 Jun 2015.
Lai atbalstītu jaunās un topošās trūcīgās māmiņas Bērnu aizsardzības mēnesī, biedrības "Latvijas Sarkanā Krusta" Kurzemes komitejas Liepājas nodaļā, 19. jūnija pēcpusdienā  noritēja pasākums „Esi gaidīts!”.
Pirms svētku noskaņās pasākums tika aizvadīts sirsnīgā atmosfērā kopā ar ansambli „Dzirkstele”dziedot Līgo dziesmas,kā arī pie Jāņu galda.
Kopā tika izdalīti 50 mazuļu pūriņi, kurus sarūpēja LSK Kurzemes komitejas sadarbības partneris - Norvēģijas Sarkanā Krusta Ullensakeras komiteja.


Arī 15. jūlijā, plkst. 12:00, Kuldīgas nodaļā notiks sirsnīgs pasākums topošajiem vecākiem.
Pasākumu laikā
tiek apspriestas jauno vecāku interesējošas tēmas, kā arī ikviena klātesošā mazuļa vecākiem tiek dāvinātas mazuļa pirmo dienu pūriņš.

  


 
Informāciju sagatavoja
LSK Kurzemes komitejas pakalpojumu vadītāja Liepājā
Ļubova Krūmiņa
Jāņi SAC "Stūrīši"
Pievienots: 22 Jun 2015.
Jāņi ir latviešu gadskārtas svētki, ko svin vasaras saulgriežos, dienā kad ir visīsākā nakts un visgarākā diena. Šodien, 22.jūnijā, SAC "Stūrīši" jautrā gaisotnē ar jautrām dziesmām un dejām, Jāņu sveikšanu un svētku balli tiek svinēti Jāņi kopā ar Dienas centra "Ventiņmāja" klientiem. SAC "Stūrīši" klienti svētkos viesus sagaidīja ar tautasdziesmām un svētku galdu.

 


Jāņa rītā jāskatās saulē caur vabiņu sētu jeb arī
caur biezām ķemmēm, tad var redzēt, kā saule rotā-
jas. /P. Zeltiņa, Ikšķile./
"Ventiņmāja" klienti sapošas pirms svētkiem!
Pievienots: 15 Jun 2015.
Dienas centra "Ventiņmāja" klientēm, no 9. līdz 13.jūnijam, bija iespēja sapost sevi Jāņu svētkiem ar Ventspils Skaistumkopšanas salona "Ventlain" frizieru Aleksandras un Ļubovas bezmaksas sniegtajiem pakalpojumiem. Dienas centra klientes jūtas gandarītas un laimīgas par sirsnīgo attieksmi, par rasto iespēju justies jaunākām gan iekšējās sajūtās, gan ārējā izskatā kā arī par piedāvāto iespēju bezmaksas izmantot pakalpojumus 4 dienas, lai nebūtu jāuztraucas par pirmsvētku rindām vietējās frizētavās.  

   


  
Ielūdzam asins donorus uz svētkiem Tērvetē!
Pievienots: 11 Jun 2015.
14. jūnijā no plkst. 11.00 līdz 18.00 biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) un Valsts asinsdonoru centrs (VADC) aicina donorus uz Pasaules asins donoru dienai veltītām svētku aktivitātēm Latvijas valsts mežu Tērvetes dabas parkā.
 
„Šogad visā pasaulē asins donoru diena tiek atzīmēta ar vārdiem „Paldies par manas dzīvības glābšanu!” Mūsuprāt vislabākais veids, kā pateikt paldies donoriem, ir rast viņiem iespēju būt kopā ar tiem, kurus viņi mīl visvairāk – savu ģimeni! Tāpēc aicinām ikvienu, kas reiz ir ziedojis asinis, uzrādot asins donora apliecību, kopā ar saviem tuvākajiem bez maksas apmeklēt vienu no skaistākajiem Latvijas dabas parkiem – Tērvetes dabas parku!” aicina VADC direktore Iveta Ozoliņa.
 
No plkst. 11.00 līdz 15.00 aicinām tos, kas vēl nav piedzīvojuši asins ziedošanas brīnumu, kā arī tos, LSKJ nodod asiniskas vēlas dot savu artavu asins krājuma papildināšanai vasaras sezonā, asinis ziedot specializētajā autobusā pie parka ieejas. Pēc asins ziedošanas aicinām donorus atpūsties Latvijas valsts mežu Tērvetes dabas parka teritorijā, kur no plkst. 11.00 līdz 16.00 darbosies dabas foto stūrītis, kopā ar mazākajiem ģimenes locekļiem varēs noķert sapņus un vēju radošajās darbnīcās, kā arī ļauties Sila raganiņas maģiskajiem rituāliem un nobaudīt īstu raganu viru. Pasākuma laikā biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” stendā būs iespēja pārbaudīt veselību, izmērot asinsspiedienu un nosakot ķermeņa masas indeksu, kā arī saņemot informāciju par slimību profilakses un veselības veicināšanas jautājumiem.
 
Pasaules Asins donoru dienu noslēgsim ar bungu un dūdu skaņu salūtu, kuru estrādē pie Atrakciju laukuma plkst. 17.00 pieskandinās grupa “Auļi”. Mēs aicinām ikvienu asins donoru svinēt šo dienu kopā Tērvetē!
 
Līdzi jāņem labs noskaņojums, donora apliecība un personu apliecinošs dokuments, ērti un laika apstākļiem atbilstoši apavi un apģērbs. Priecāsimies, ja tavā tērpā būs kādi sarkani akcenti, lai mums ir vieglāk vienam otru atpazīt. Ja esi donors, Tev un tavai ģimenei šajā dienā izklaides būs par brīvu. Uz tikšanos Tērvetē!
 
VADC atgādina, ka Pasaules Asins donoru dienu par godu Karla Landšteinera dzimšanas dienai jau kopš 2004. gada 14. jūnijā atzīmē apmēram 70 valstīs. Pateicoties viņa atklājumam par cilvēka asins grupām, visā pasaulē asins pārliešanas noris veiksmīgi un ļauj izveseļoties daudziem cilvēkiem.
 
Papildinformācijai: VADC Administratīvais departaments, Tālr.: 67408878, www.donors.lv
Atjaunots senais Leprazorija komplekss, lai vēl 35 klienti rastu mājvietu
Pievienots: 11 Jun 2015.
Pastāvot nemainīgi lielam pieprasījumam pēc iespējas uzturēties ilgstošās sociālās aprūpes centrā, Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komiteja ir renovējusi  senāko  bijušā Talsu leprazorija slimnīcas daļu, kur pēc lepras slimnieku skaita samazināšanās, darbojās Talsu slimnīcas narkoloģijas nodaļa.

Renovētajā centra daļā  varēs vēl 35 pensijas vecuma  un pilngadīgās personas ar invaliditāti  saņemt sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus.  Senās telpas ir ieguvušas mūsdienīgus un košus vaibstus, līdztekus  kā atsauci uz šīs vietas kultūrvēsturisko mantojumu, saglabājot ar seno PSRS laikā gleznoto sienas gleznojumu tā laika stilistikā un tematikā. Atjaunotā korpusa iemītnieki varēs mitināties mājīgās nelielās istabiņās, kur katrai ar  atšķirīgu sienu krāsojumu ir panākta īpaša noskaņa.

Būvdarbus veica SIA „Ertekss”, sadarbībā ar mākslinieci E. Blumbah
u.


 
 

 
Norisinājies LSK organizētais radošo darbu konkurss „Esi iecietīgs, esi labestīgs”!
Pievienots: 04 Jun 2015.

29.maijā un 1.jūnijā norisinājās vairākas radošās darbnīcas, kuras radošo darbu konkursa „Esi iecietīgs, esi labestīgs” ietvaros organizējusi biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” (turpmāk – LSK). Radošās darbnīcas norisinājās vairākās Latvijas pilsētās sadarbībā ar LSK komitejām Talsos, Krāslavā, Valkā un Rīgā. Tāpat, šīs radošās darbnīcas tika organizētas arī Talsu sieviešu un bērnu krīžu centrā. Kopumā, pasākumos piedalījās aptuveni 156 bērni un viņu vecāki.

   

Aktivitātes organizētas projekta Nr.2012.EEZ/DAP/MAC/086/NAC/060/2015 „Latvijas Sarkanā Krusta regulārā darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” ietvaros.

 

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

"Esi iecietīgs, esi labestīgs!"
Pievienots: 26 May 2015.
Latvijas Sarkanais Krusts aicina pirmsskolas bērnus un skolēnus piedalīties vizuālo darbu konkursā „Esi iecietīgs, esi labestīgs!”. Radošā konkursa mērķis ir veicināt bērniem izpratni par iecietības, draudzības un sapratnes nozīmību sabiedrībā. Bērniem būs iespēja ar zīmējumu vai kolāžu palīdzību pastāstīt par to kā viņi veicina iecietību sabiedrībā. Radošo darbu konkurss notiks 1.junijā, kas visā pasaulē tiek atzīmēta, kā Starptautiskā bērnu aizsardzības diena un šajā dienā arī LSK Kurzemes komitejas Jaunatne apciemos Talsu Sieviešu un Bērnu Krīžu Centru,Saules ielā 7, lai šo dienu pavadītu kopā ar bērniem rīkojot dažādas aktivitātes.

Pirmo reizi šī diena tika svinēta 1950.gadā, bet ideja radās jau 1925.gadā, kad Ženēvā notika Pasaules konference, veltīta bērnu labklājībai. Radošo darbu konkurss „Esi iecietīgs, esi labestīgs!” tiek īstenots projekta „Latvijas Sarkanā Krusta regulāra darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” ietvaros. Radošo darbu konkurss tiks organizēts Rīgā, Daugavpilī, Krāslavā, Valkā un Ventspilī. 

 
 
Lai dzīvo košums visās tā krāsās!
Pievienots: 26 May 2015.
Dekupāžas maģijas vēsturi, padomus un dekupāžas pamattehniku LSK Kurzemes Komitejas Grobiņas nodaļā, 21.maijā, apguva 8 interesenti. Radošajā darbnīcā 2 stundu laikā tapa vairāki darbiņi. Tika apgleznotas interesentu līdzi ņemtās pudeles, stikla trauciņi un puķu podi. Visi guva sev prasmes un iemaņas dekupāžas mākslinieciskajā nodarbē un visi interesenti ir īpaši pateicīgi par apmācību šo māksliniecisko prasmju entuziastei Intai Mangalei. Apmācību interesenti tur mākslinieci pie vārda,lai dekupāžas radošajā darbnīcā, nākotnē apgūtu arī māksliniecisko darbiņu novecināšanas tehniku.
 
     

 
Sadraudzības un sadziedāšanās festivāls "Balzāms Dvēselei"
Pievienots: 26 May 2015.
Jau 5. gadu Latvijā notiek sadraudzības un sadziedāšanās festivāls "Balzāms Dvēselei". Katru gadu tas notiek citā pilsētā, šogad, 22.maijā, sadziedāties visi pansionātu un aprūpes centru ļaudis devās uz Talsu novada pansionātu “Lauciene". Lai sadraudzētos, veidotu draudzīgus kontaktus un kārtīgi izdziedātos uz pansionātu sabrauca klienti no Tērvetes, Saldus, Engures un no Talsu novada. Dienas laikā piecām pansionātu komandām tika uzdoti dažādi uzdevumi, kā piemēram, jāatmin melodijas, tautasdziesmas, kā arī tika uzdots mājasdarbs, kurus vērtē arī vairāki žūrijas locekļi. 

   
Kurzemes komitejas Pirmās palīdzības sacensības
Pievienots: 26 May 2015.
Ir 22. maija pusdienlaiks. No visām pusēm uz Kurzemes reģiona VUGD Talsu daļu plūst lielāki un mazāki jauniešu pulciņi, lai pārbaudītu savas prasmes un zināšanas  pirmās palīdzības sniegšanā, kuru apguvuši savās skolās.
Vai ikdienas medijos lasām ziņas par dažādas traumas guvušajiem un nelaimes gadījumos cietušajiem. Bieži tieši  pirmās minūtes pēc negadījuma ir svarīgākās, lai glābtu cietušo un sniegtu pareizu pirmo palīdzību, tādejādi ļaujot  cietušajam  saglabāt  spēju arī turpmāk dzīvot  pilnvērtīgi. Ne vienmēr pēc nelaimes gadījuma tuvumā ir medicīnas personāls, tāpēc ļoti svarīgi ir ikvienam prast palīdzēt šādās situācijās.
 
 Pirmās palīdzības sniegšanu apgūst ne tikai šoferi, bet arī jaunieši no Talsu novada skolām un ļoti gaidītas ir reizi gadā Latvijas Sarkanā Krusta  jauniešu organizētās Pirmās palīdzības sniegšanas sacensības Talsu novada skolēniem. Šogad sacensībās piedalījās septiņas jauniešu komandas, sākot ar piektās klases skolēniem, līdz pat divpadsmitajiem. Suņu kodumi, nelaimes gadījumi ar  strādājot ar instrumentiem, autoavārija, skrituļojot lauzti locekļi, saules dūriens, čūskas kodums bija tikai dažās no situācijām, kur savas prasmes  pirmās palīdzības sniegšanā  sacensību laikā rādīja jaunieši. Reāli izspēlētās situācijās, jaunieši centās neapjukt, spēt uztvert situāciju kopumā, kad ir asinis, saucieni, cilvēki visapkārt, mierinot un palīdzot cietušajiem. Vislabākos rezultātus pamatskolu grupā uzrādīja Valdemārpils vidusskolas audzēkņi, bet vidusskolēnu vidū zinošākie izrādījās Talsu 2. vidusskolas 10. klašu komandas dalībnieki.
 
        
 
 Sacensības patstāvīgi rīkoja Kurzemes Sarkanā Krusta jauniešu nodaļa, piesaistot gan tiesnešus, gan statistus no jauniešu vidus, noorganizējot īstu jauniešu pasākumu, neskatoties uz to, ka Talsu novada jaunatnes lietu konsultatīvā padome šo aktivitāti tā arī neuzskatīja  par jauniešu iniciatīvu Talsu  novada jauniešu iniciatīvu projekta konkursā.
 
Iepazīstot Latvijas kultūru klātienē
Pievienots: 19 May 2015.
Apmācies piektdienas, 15. maija rīts Ventspilī. Pie LSK Kurzemes komitejas daudzfunkcionālā dienas centra „Ventiņmāja” pulcējas  liels pulks patīkami satrauktu ļaužu, lai dotos  ekskursijā uz Alsungu un Kuldīgu. Projekta „Atvērti pasaulei, atvērti dažādībai” ietvaros visi kursu apmeklētājiem ir iespēja doties kultūrvēsturiskā ekskursijā, lai klātienē  iepazītu  mūsu kultūras mantojumu.

 
   
 
Lielākai daļai Latviešu valodas un kultūras kursu apmeklētājiem  no Ventspils   viesošanās Alsungā un iespēja apskatīt ne tikai slaveno Ventas rumbu Kuldīgā, bet arī dažnedažādas Kuldīgas skaistās un bieži vien tūristiem nezināmas vietas bija pirmreizējs un iespaidīgs piedzīvojums. Ikviens varēja kultūras mantojumu izbaudīt sev vispatīkamākajā veidā- caur  aizraujošo gides Ineses stāstījumu, caur Suitu  sievu dziedājumiem un interaktīvo  apdziedāšanos, caur košo pūra lādes dārgumu aptaustīšanu vai caur seno kurzemnieku ēdienu baudīšanu. 

 
 
 
 Kursu dalībnieki atzina, ka latviešu kultūras mantojums ir neticami interesants un pārsteidzošs, ļaujot Latviju uztvert citām acīm un piekļūt daudz tuvāk latviešu pasaulei.
Smiekli, labvēlība un atvērtība bija šīs dienas neiztrūkstoši pavadoņi. 
 
 Ekskursiju nodrošināja Baltijas Ceļojumu grupa.
 
 
„Esi zinošs – esi drošs!”
Pievienots: 18 May 2015.
Veselības mēneša ietvaros tehnikumā notiek izglītojošas lekcijas „Esi zinošs – esi drošs!” 
 
Šā gada 11. un 12. maijā PIKC „Liepājas Valsts tehnikumā” Latvijas Sarkanā Krusta apmācību vadītājas Sanita Marnauza un Laila Štāla novadīja izglītojošu nodarbības „Esi zinošs- esi drošs!” par seksualitāti un tās nozīmi indivīda dzīvē un veselīgām tās izpausmēm. Nodarbībās aktīvi darbojās 139 izglītojamie. Jaunieši pozitīvi atsaucās par nodarbību un teica, ka šādas nodarbības ir nepieciešamas pēc iespējas vairāk.
 
   
 
LSK Kurzemes komitejā viesojas Zviedrijas SK delegācija
Pievienots: 13 May 2015.
Lai iepazītos ar LSK Kurzemes komitejas jaunākajiem projektiem - Dienas aprūpes centru pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem Talsu novadā, Multifunkcionālo dienas centru Ventspilī un SAC "Stūrīši" jaunā korpusa būvniecības gaitu, kā arī pastāstītu par jaunāko Botčirkas (Botkyrka) komitejā, 11. un 12.maijā, LSK Kurzemes komitejā viesojās delegācija 8 personu sastāvā no Zviedrijas Sarkanā Krusta (ZSK) Botčirkas komitejas. Botčirkas komiteju ar Kurzemes komiteju vieno sena sadarbība un draudzība, kuras laikā ir īstenoti vairāki projekti sociālajā un kultūras jomā, ir aizgūtas neskaitāmas idejas pakalpojumu attīstībai Kurzemē. 
 
      

Pasaules Sarkanā Krusta Sarkanā Pusmēness 50.gadadiena
Pievienots: 11 May 2015.
Šodien, 8. maijā, Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustība atzīmē Pasaules Sarkanā Krusta Sarkanā Pusmēness dienu – Starptautiskā Sarkanā Krusta dibinātāja un pasaulē pirmā Nobela miera prēmijas laureāta Anrī Djunāna (Henry Dunant) dzimšanas dienu. Atzīmējot šo dienu, kustība vēlreiz apstiprina kustības ikdienas darbības atbilstību tās pamatprincipiem: humānisms, objektīvums, neitralitāte, neatkarība, brīvprātība, vienotība un visaptverošums. Tas ir kodols, kas veido šīs kustības vērtības, misiju un apņemšanos sniegt humāno palīdzību. Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības mandāts ir palīdzēt cietušajiem katastrofās, konfliktos vai krīzes situācijās.
 
Šos pamatprincipus ievēro vairāk kā 17 miljoni brīvprātīgo 189 Sarkano Krustu un Sarkano Pusmēness nacionālo biedrību, tajā skaitā Latvijas Sarkanā Krusta, vidū visā pasaulē.
 
50 gadus pēc principu pieņemšanas, globālā humānā vide ir kļuvusi sarežģītāka un skarbāka, ko nosaka arvien biežāk sastopamie konflikti, klimata pārmaiņu pastiprinošā ietekme, kā arī citi faktori. Šie izaicinājumi ir ietekmējuši Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness biedrību spēju piekļūt grūtībās nonākušajiem palīdzības sniegšanai. “Atkārtota pamatprincipu apliecināšana šodienas sarežģītajā humanitārajā vidē var glābt dzīvības krīzes situācijās,” sacījis Elhadjs As Si (Elhadj As Sy), Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness biedrību federācijas ģenerālsekretārs. “Neatkarīgi no tā, vai kopienām palīdz saistībā ar Ebolas vīrusslimības uzliesmojumu, vai sniedz atbalstu bēgļu nometnēs cilvēkiem, kas bēg no vardarbības, nodrošina izglītības iespējas dzīvojošajiem graustos vai nogādā humāno palīdzību konflikta zonās, mums ir jāveido uzticēšanos un jāpārliecinās, ka mūsu principi ir vispārēji saprotami un ka tos jāievēro jebkurā situācijā.”
 
2015. gada laikā Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustība pieminēs tās 7 pamatprincipu pieņemšanas 50. gadadienu visa gada garumā, tostarp izstrādājot virkni pētniecības projektu un vadot vispasaules līmeņa debates par pamatprincipiem, kas nosaka humānu rīcību. Šīs iniciatīvas kulminācija notiks Starptautiskajā konferencē 2015.gada decembrī, kas apvienos visus kustības dalībniekus un Ženēvas konvencijas dalībvalstis.
 
Lai uzzinātu vairāk par Starptautiskā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības pamatprincipiem un darbu, apmeklējiet: www.fundamentalprinciples.today