Latvijas Sarkanais Krusts


Izglītojoša lekcija liepājniekiem "Sirds veselība, riski un profilakse"
Pievienots: 26 Oct 2015.
Šā gada 21.oktobra pēcpustdienā, Liepājas nodaļa uzaicinājusi liepājniekus uz izglītojošu lekciju "Sirds veselība, riski un profilakse". 2.5 stundu izglītojošo lekciju pasniedza LSK Grobiņas nodaļas vadītājs Aigars Gūtmanis. Protams, lekcijas laikā ik vienam apeklētājam parādījās daudz dažādi sev interesējoši jautājumi.

     

Lekcijas nobeigumā apmeklētājiem bija sarūpētas veselības uzlabošanai dāvaniņas. Apmeklētāji aizejot lūdza, lai arī turpmāk LSK rīkotu  līdzīgas, senjoriem aktuālas izglītojošas lekcijas.
Ventiņmāja sveic pensionāru biedrību "Ventspils Liedags"
Pievienots: 15 Oct 2015.
14. oktobra saulainajā dienā, Ventspils Dienas centra "Ventiņmāja" klienti sagatavoja gan dāvanu, gan savu priekšnesumu, lai apsveiktu pensionāru biedrību "Ventspils liedags" ar pagāšo pasaules veco ļaužu dienu un iepazistinātu ar Dienas centra aktualitātēm un iepazītos ar pensionāru biedrības ikdienu.

Dienas centra klienti ar brīvprātīgā darbinieka atbalstu nodziedāja pašsacerētas dziesmas un Dienas centru himnu, radot pensionāru biedrībai "Ventspils Liedags" pozitīvo gaisotni.


 
Vispasaules roku mazgašanas diena
Pievienots: 15 Oct 2015.
Šodien visā pasaulē tiek atzīmēta Vispasaules Roku mazgāšanas diena! Atzīmējot šo dienu, Veselības inspekcijas speciālisti atgādina par higiēnas ievērošanas nozīmību Valsts iestādēs.

Roku higiēna ir būtiski svarīga un bieži vien noteicošā vairāku infekcijas slimību, it īpaši akūtu zarnu infekciju, profilaksē. Kā minimums pēc tualetes lietošanas un pirms ēšanas ar ziepēm rūpīgi mazgājot rokas, var sekmīgāk izvairīties no tādām saslimšanām kā – A hepatīts, vīrusu meningīts vīrusu un baktēriju izraisītas gremošanas trakta, elpceļu, ādas un gļotādu infekcijas. 
 
Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komiteja aicina ikvienu rūpēties par savu higiēnu!
 
Nelsona Mandelas viedoklis par Sarkano Krustu
Pievienots: 15 Oct 2015.


“Tajos gados, kad biju tur, vienīgā organizācija, kas ne tikai sadzirdēja mūsu sūdzības, bet arī atbildēja uz tām, bija Starptautiskā Sarkanā Krusta komiteja. Tas bija vitāli svarīgi, jo amatpersonām par mums bija vienalga.”

(Nelsons Mandela)


Ne tikai savā autobiogrāfijā “Long walk to Freedom”, bet arī publisko uzstāšanos laikā, kā arī citās sabiedriskajās darbībās, Nelsons Mandela vienmēr ir uzsvēris Starptautiskās Sarkanā Krusta komitejas darbu, īpaši saistībā ar taisnīgumu, cilvēktiesībām un to ievērošanu ieslodzījuma vietās.

Kā zināms, N. Mandela  no 1994. līdz 1999. gadam bija Dienvidāfrikas prezidents, pirmais, kurš ievēlēts vienlīdzīgās demokrātiskās vēlēšanās. Taču pirms tam 27 gadus, no 1963. līdz 1990. gadam Mandela pavadīja cietumā, kur viņam tika piespriests mūža ieslodzījums.
 

LSK informācijai piedāvā noskatīties īsu videomateriālu (angļu valodā) par Sarkanā Krusta nozīmību Nelsona Mandelas dzīvē un darbībā!

Vairāk informācijas ŠEIT!

Liepājas nodaļa atzīmēja Veco ļaužu dienu
Pievienots: 13 Oct 2015.

Atzīmējot Veco ļaužu dienu, Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komitejas Liepājas nodaļa sadarbībā ar biedrību "Cerību krāsa" sestdien, 10. oktobrī, rīkoja atpūtas pēcpusdienu Liepājas Latviešu biedrības namā.

Pasākumā uzstājās pašdarbības kolektīvi. Jaukā un sirsnīgā gaisotnē dziedāja Mālpils senioru vokālais sieviešu ansamblis "Sidgundietes", Liepājas lietuviešu kultūras biedrības ansamblis "Senuoliai", Nicas novada senioru ansamblis "Sentiments", kā arī apmeklētājus iepriecināja  ansamblis "Dzirkstele". Dziedāja kolektīvi un dziedāja visi zālē sēdošie pasākuma dalībnieki.


Paldies visiem par atsaucību un bezgala jauko kopības sajūtu!
Paldies Liepājas Latviešu biedrības namam par skaisti iekārtoto un mājīgo zāli senioru saietam!
Aicina zīmēt stāstu ar laimīgām beigām!
Pievienots: 12 Oct 2015.


“Ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību dzīvnieku aizsardzības jautājumiem, sākot ar Dzīvnieku aizsardzības dienu, 4. oktobri, LSK Alūksnes komitejas jaunieši izsludina sociālo kampaņu konkursu “Es esmu viens no jums!”, kurā ar zīmējumiem, esejām vai nelieliem stāstiņiem divu mēnešu garumā aicina piedalīties visus tos bērnus, kuri ar savu rīcību darījuši labāku kāda dzīvnieka dzīvi.”


 

Visu laikraksta “MALIENAS ZIŅAS” rakstu aicinām lasīt ŠEIT!

 

Kā var palīdzēt bēgļiem?
Pievienots: 12 Oct 2015.

IFRC-1


Kamēr Latvijā vēl tiek diskutēts par bēgļu uzņemšanu, daudzviet pasaulē bēgļi ir jau šodienas jautājums, kas pieprasa  tūlītēju rīcību. Pēdējo mēnešu laikā redzētas dramatiskas ainas no visas Eiropas. Katru dienu tūkstošiem cilvēku ierodas pie tās robežām, meklējot drošību. Sarkanā Krusta brīvprātīgie un darbinieki ir bijuši vieni no pirmajiem, kas satiekas ar jauniebraucējiem. Grieķijā,  bijušajā Dienvidslāvijas Republikā – Maķedonijā un Ungārijā Sarkanā Krusta brīvprātīgie un darbinieki ir dalījuši humāno palīdzību, pārtiku un ūdeni tūkstošiem cilvēku, kā arī snieguši pirmo palīdzību un atbalstu, lai apvienotu ģimenes, kas ceļa laikā tikušas izšķirtas. Vācijā un Austrijā SK ir izveidojuši simtiem pagaidu patversmju, kur uzņēmuši cilvēkus, kas pēc garā ceļa veikšanas ir savainoti vai guvuši dažādas traumas. Savukārt, Itālijas SK ir turpinājis savu darbu, sniedzot pakalpojumus migrantiem. Tajā pašā laikā svarīgi atzīmēt, ka, lai gan šobrīd pasaulē skatiens vērsts uz Eiropu, vairums neaizsargāto migrantu atrodas citur. Saskaņā ar ANO Augstākā komisāra bēgļu jautājumos (UNHCR) informāciju, tikai 14 % no bēgļiem šobrīd ir Eiropā. Tikpat svarīgs Sarkanā Krusta kustības pārstāvju darbs ir arī Tuvajos Austrumos, Āfrikā un visā pasaulē, kuri dara visu iespējamo, lai atbalstītu cilvēkus, kam nepieciešama palīdzība.

IFRC-2


Katru gadu LSK ar humāno palīdzību (pārtikas un higiēnas preču pakas, drēbes, sadzīves priekšmeti) nodrošina ~160 000 Latvijas iedzīvotājus. Kopumā mantas pietiek, taču ir arī deficīta preces (piem., ziemas drēbes, palīglīdzekļi cilvēkiem ar kustību traucējumiem u.c.). Tiklīdz palīdzība būs nepieciešama, šajā gadījumā, bēgļiem, tā tiks nodrošināta LSK iespēju robežās.

Pēdējo nedēļu laikā esam saņēmuši vairākus aicinājumus palīdzēt risināt starptautisko bēgļu krīzi. Drēbju vai pārtikas vākšana un nogādāšana netiek plānota lielo transportēšanas izmaksu dēļ. Ziedot naudas līdzekļus palīdzības nodrošināšanai var uz LSK ziedojumu kontu ar norādi – „Bēgļiem”. Šie līdzekļi tiks izlietoti bēgļu apgādei nometnēs starptautiskās SK palīdzības misijas ietvaros ar Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness Federācijas (SSKSPF)  līdzdalību. Savukārt, tiklīdz uzzināsim, kādas vajadzības būs bēgļiem, kas ieradīsies Latvijā, informēsim par nepieciešamā atbalsta sniegšanu šeit uz vietas.

 

Saņēmējs: Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”

Reģistrācijas Nr.: 40008002279

Banka: AS Swedbanka

Kods: HABALV22

Konta Nr. LV28HABA0140J04577004

 

PALDIES ikvienam, kas vēlas piedalīties! KOPĀ VARAM PALĪDZĒT!

Izglītojoša lekcija "Sirds veselība, riski un profilakse. Senioru paradumi un veselīgs dzīvesveids"
Pievienots: 12 Oct 2015.
Šā gada 40.nedēļā, svinot Starptautisko veco ļaužu dienu un Pasaules Sirds veselības dienu, Latvijas Sarkanā Krusta Grobiņas nodaļa aicināja novada iedzīvotājus apvienoti atzīmēt abus šos svētkus 2.oktobra pasākumā. Svinot svētkus plašāk, bijām vienoti kopā ar draudzīgo un skanīgo LSK Liepājas nodaļu.

 

Pasākuma ievaddaļā apmeklētājiem bija iespēja apmeklēt Veselības istabas sagatavoto izglītojošo lekciju "Sirds veselība, riski un profilakse. Senioru paradumi un veselīgs dzīvesveids".

Lekcijā tika apspriesti šādi veselības temati:


  • kā atpazīt infarktu un insultu
  • par sirdij veselīga uztura nozīmi
  • par sirds veselības profilaksi
  • par fizisko aktivitāšu nozīmi sirds veselības veicināšanā.

Nodaļas vadītājs Aigars Gūtmanis ikvienam pasākuma apmeklētājam pasniedza sirds veselības dāvanu no LSK Veselības istabas.Turpinājumā,dziedot ansamblim "Dzirkstele",diskutējot pie tējas un kafijas tases ar vieglām uzkodām, tika aizvadītas trīs ar pus stundas.Pasākumā dalību ņēma 25 seniori.

Būsim zinoši un stipri šajā rudenī!
Lai vienmēr pietiek veselības visās dzīves dienās un nedienās!

LSK Grobiņas nodaļas pārstāve Inta Mangale
Liepājā norisinājās Brīvprātīgo dienas
Pievienots: 12 Oct 2015.
Lai veicinātu izpratni par brīvprātīgo darbu, Liepājā laika posmā no 8.- 10.oktobrim norisinājās Brīvprātīgo dienas. Šajās dienās ikviens liepājnieks varēja iepazīt brīvprātīgo darbu dažādās nozarēs. Atsaucoties Liepājas domes un Liepājas "Europe Direct" informācijas centra aicinājumam, šajās dienās aktīvi piedalījās arī biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komitejas Liepājas nodaļas brīvprātīgie.

LSK Kurzemes komitejas Liepājas nodaļas brīvpātīgie devās uz pirmsskolas izglītības iestādi "Cīrulītis", lai darbotos ar mazuļiem, rotaļātos, dotos pastaigās un atvieglotu bērnudārza darbinieku ikdienu. Līdztekus aktivitātēm bērnudārzā, astoņi brīvprātīgie kopā ar LSK Liepājas nodaļas darbiniekiem uzkopa nodaļas telpas- labojot un spodrinot logus, mazgājot lampas, kārtojot  un pamatīgi uzkopjot ikvienu stūrīti.

Brīvpātīgo dienā iesaistītie LSK Kurzemes komitejas brīvpātīgie atzina, ka jūtoties gandarīti gan par paveikto sabierības labā, gan par iespēju satikt citus ļaudis, pierādot, ka ne vienmēr, lai padarītu pasauli kaut nedaudz labāku ir vajadzīga nauda-reizēm pietiek ar laipnu vārdu un atsaucīgu sirdi.


 


"Aicinu arī Tevi izvelēties kam vēlies būt draugs un palīdzēt - iespējams ar labu padomu kādam mazajam liepājniekam, vai esot līdzās sirmgalvim vai varbūt palīdzot ikdienas darbos dzīvnieku patversmē. Brīvprātīgais darbs - tā ir jauna pieredze gan Tev, gan man," uzsver uzņēmuma Blue Shock Bike valdes loceklis Artis Daugins, kurš ir Brīvpārīgo dienu  vēstnieks Liepājā.
Starptautiskās humanitārās tiesības, “kara likumi”: ko tas nozīmē?
Pievienots: 12 Oct 2015.
Starptautiskā diena dabas katastrofu novēršanai
Pievienots: 07 Oct 2015.
LSK Kurzemes komiteja iepriecina seniorus svētkos
Pievienots: 02 Oct 2015.

Tuvojas laiks, kad ir jāģērbjas siltāk, lai pasargātu savu ķermeni no temperatūras pazemināšanās un nosalšanas, kā arī savs organisms ir jāsargā, lai nesaslimtu un saglabātu savu veselību, kas ir nozīmīgs faktors laimīgai dzīvei. Tādēļ Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komiteja un Talsu novada Dienas centrs, 1.oktobrī atzīmējot Starptautisko Veco ļaužu dienu, drēgnā rudens dienā apciemoja Talsu novada pensionāru biedrības dalībniekus.

Viesiem bija iespēja apmeklēt Talsu tautas nama piedāvāto bezmaksas koncertu "Senioru diena Talsos", pēc kura Kurzemes komiteja devās uz pensionāru biedrību, lai padalītos ar savu ikdienu Dienas centrā, kā arī ciemiņi uzzināja par senioru ikdienas aktīvo dzīvi biedrībā - adīšana, tamborešana, šūšana, nūjošana, dejošana. Tās ir tikai dažas  nodarbības, kuras tiek piedāvātas pensionāriem, lai ikdienu padarītu daudz krāsaināku.
Dienas beigās, lai iepriecinātu seniorus drūmajās dienās, LSK Kurzemes komiteja sarūpējusi siltas un krāsainas dāvanas - siltas šalles, biezi cimdi, cepures un krāsainas dienas centra veidotas kartiņas.


       Veco ļaužu diena aprūpes centrā "Ventiņmāja"
Pievienots: 02 Oct 2015.
1. oktobris Dienas centra "Ventiņmāja" klientiem bija daudzveidīga un krāsaina diena, jo projekta ietvaros "Solis augšup" centra klienti svinēja Starptautisko veco ļaužu dienu.
  


„Latvijas Sarkanais Krusts” Kurzemes komiteja saņēma pašvaldības finansējumu 1500 eiro apmērā, lai realizētu projektu „Solis augšup”, kura mērķis ir veicināt Dienas aprūpes centra „Ventiņmāja” klientu sociālo integrāciju, attīstot un pilnveidojot viņu sociālās prasmes un iemaņas.

Lai iepriecinātu un sniegtu atbalstu personām ar demeci svētku dienā, Dienas centru apmeklēja brīvprātīgs fizioterapeits Natālija. Fizioterapeite sniedza noderīgas kolnsultācijas par nepieciešamajiem vingrinājumiem fiziskā stāvokļa un labsajūtas uzlabošanai.
Pēc veselībai noderīgām konsultācijām "Ventiņmāja" klientiem bija jauks muzikāls pārsteigums no kora "Slavaņje" pārstāvi.

  


SAC "Stūrīši" klienti atzīmē Veco ļaužu dienu
Pievienots: 01 Oct 2015.
Lai gan rudens vēsmas tik tikko kā jūtamas, ir laiks sākt domāt par savu veselību un norūdīt organismu aukstākiem laikapstākļiem. Gādājot par savu ķermeni, fizisko un garīgo labsajūtu, noteikti jāpiemin vitamīnu devas uzņemšana. Rudenī, kad palielinās iespēja apaukstēties vai noķert vīrusus, ir svarīgi uzkrāt labo vielu rezerves, kas rūpēsies par mūsu organismu un padarīs to stipru. Tādēļ šodien sagaidot rudeni un atzīmējos Starptautisko Veco ļaužu dienu, SAC "Stūrīši" klienti baudīja pozitīvu gaisotni skatoties filmas un uzņemot vitamīnus dzerot svaigi spiestas augļu un dārzeņu sulas. Tika degustētas daudz dažāds un dažiem jaunas sulas - burkānu, ķirbju, biešu, apelsīnu, arbūzu un ābolu.

Starptautiskā Veco ļaužu diena
Pievienots: 01 Oct 2015.


 
Nemeklēt laimi, bet pamanīt to!
Atrast sapni, kam ticēt,
Atrast mērķi, ko piepildīt,
Sajust mīlestību, ko otram dot,
Sajust cerību, kas dod spēku,
Dzīvot ik dienu, nevis eksistēt,
Ar pilnu jaudu, pilnu atdevi..

Smaidīt un citiem dāvāt smaidu,
Raudāt un līdzi just.
Priecēt un kopā ar citiem priecāties.
Un galvenais - mīlēt un būt mīlētiem!LSK Kurzemes komiteja no sirds sveic visus seniorus Starptautiskajā Veco ļaužu dienā!
Izglītojoša lekcija "Sirds veselība, riski un profilakse. Senioru paradumi un veselīgs dzīvesveids"
Pievienots: 30 Sep 2015.
Šā gada 2.oktobrī plkst. 15:00, biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļā tiks atzīmēta gan Starptautiskā Veco ļaužu diena, gan Pasaules Sirds Veselības diena rīkojot pozītīvu un informātīvu bezmaksas pasākumu! Svētku dienas ievaddaļā ik vienam būs iespēja izglītoties lekcijā "Sirds veselība, riski un profilakse. Senioru Paradumi un veselīgs dzīvesveids", kurā būs iespēja uzzināt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem par sekojošajiem tematiem:

  • Kā atpazīt infarktu un insultu;
  • Sirdij veselīga uztura nozīme;
  • Sirds veselības rofilakse;
  • Fizisko aktivitāšu nozīme sirds veselības veicināšanā.
 
Beidzoties izglītojošai lekcijai pasākuma dalībniekiem būs iespēja izbaudīt jautru un sirsnīgu muzikālu priekšnesumu no LSK ansambļa "Dzirkstele".


 
Pasaules Sirds diena
Pievienots: 29 Sep 2015.
Pasaules Sirds diena ir kļuvusi par tradīciju ne tikai pasaulē, bet arī Latvijā. Sirds slimības ir izplatītākais nāves iemesls pasaulē - ik gadu no sirds un asinsvadu slimībām mirst 17,5 miljoni cilvēku, no kuriem daudzi ir darbspējīgā vecumā! Arī Latvijā sirds un asinsvadu slimības ir galvenais mirstības cēlonis. Tomēr risku saslimt ir iespējams mazināt vai pat novērst pavisam, pārskatot savu dzīvesveidu - lietojot uzturā veselīgu pārtiku, atsakoties no saldiem, trekniem ēdieniem, vairāk fiziski kustoties, atmetot smēķēšanu, savlaicīgi dodoties uz profilaktiskajām apskatēm un rūpīgi lietojot medikamentus, kurus noteicis kardiologs vai ģimenes ārsts.
 
 LSK aicina ikvienu rūpēties par sirds veselību!
Pievienojies skrējienā PAR SK pamatprincipiem! 27. septembrī, svētdien Uz sarakstu
Pievienots: 25 Sep 2015.
Lai kur tu atrastos un cik tālu skrietu, LSK aicina ikvienu, 27. septembrī pievienoties Austrijas Sarkanā Krusta iniciatīvai un vienoties kopīgā skrējienā PAR Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības principiem, publicējot foto no skrējiena savā Facebook, Instagram vai Twitter kontā, pievienojot atsauci #running4principles.

Aicini savus draugus, kolēģus, ģimenes locekļus un paziņas pievienoties!

Ventspils pilsētas iedzīvotāju sociālā atbalsta projektu finansēšanas konkursa 1.kārtas rezultāti
Pievienots: 25 Sep 2015.

Ventspils pilsētas iedzīvotāju sociālā atbalsta projektu finansēšanas konkursa 1.kārtā atbalstīti 3 projekti, no kuriem Ventspils pašvaldības finansējums projekta īstenošanai piešķirts Ventspils Dienas centram "Ventiņmāja".

 
            

„Latvijas Sarkanais Krusts” Kurzemes komiteja saņems pašvaldības finansējumu 1500 eiro apmērā, lai realizētu projektu „Solis augšup”, kura mērķis ir veicināt Dienas aprūpes centra „Ventiņmāja” klientu sociālo integrāciju, attīstot un pilnveidojot viņu sociālās prasmes un iemaņas.

Ventspils pilsētas iedzīvotāju sociālā atbalsta projektu finansēšanas konkursa 1.kārtā kopumā tika iesniegti 4 projektu piedāvājumi. Konkursā tika aicinātas piedalīties fiziskas un juridiskas personas, kuras vēlas ar savu darbību veicināt sociālo pakalpojumu un citu atbalsta pasākumu sniegšanu Ventspils pilsētā dzīvojošām sociāli mazaizsargātām un sociālā riska iedzīvotāju grupām.

21.septembris - Starptautiskā miera diena
Pievienots: 21 Sep 2015.


Mēs nekad nevaram iegūt mieru ārpasaulē,
iekams nenoslēdzam mieru paši ar sevi.


-Dalailama