Latvijas Sarkanais Krusts


SAC "Ventai" 3 gadi!
Pievienots: 04 Oct 2019.

Oktobra pirmā nedēļa LSK Kurzemes komitejas Sociālās aprūpes centram "Venta" (Kuldīga) ir ļoti īpašs mēnesis, jo šogad šī mēneša pirmajā dienā centram aprit jau 3 gadi! 

Jubilejai aprūpes centra darbinieki un iemītnieki gatavojās laikus, izrotājot centru ar dekorācijām atbilstoši gadalaikam un svētkiem.

Protams, arī svētkos priecājamies par viesiem no Kuldīgas Jauniešu māja, kuri iepriecināja ar sirsnīgu koncertu un kopā ar centra iemītniekiem spēlēja iecienītākās galda spēles. 
 

 


Ģimeņu veselības diena Kandavā
Pievienots: 04 Oct 2019.

28. septembra rītā, LSK Kurzemes komiteja ciemojās pie Kandavas iedzīvotājiem pasākumā "Ģimeņu veselības diena", kurš norisinājās Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/080 “Slimību profilakses un veselības veicināšanas pasākumi Kandavas novadā” ietvaros. Kandavas novada iedzīvotāji tika aicināti apmeklēt veselības stūrīti "Esi vesels!".

Lai uzlabotu Kandavas novada iedzīvotāju informētību un zināšanas par veselību ietekmējošiem faktoriem, saslimšanas riskiem un to profilaksi, kā arī par citiem veselības veicināšanas jautājumiem, iedzīvotājiem tika sniegta iespēja veikt BEZMAKSAS glikozes un holesterīna līmeņa noteikšanu asinīs ar eksprestestu un saņemt sertificētas medicīnas māsas konsultācijas par veicamajiem pasākumiem glikozes un holesterīna līmeņa samazināšanai, kā arī izmērīt asinsspiedienu.

 

"Ar cieņu par pārtiku: "Pārtikas atkritumu mazināšana""
Pievienots: 09 Sep 2019.

Šā gada 2. ceturksnī, Augusta un visu Oktobra mēnesi, LSK Kurzemes komiteja rīkoja informatīvu papildpasākumu "Ar cieņu par pārtiku: "Pārtikas atkritumu mazināšana"" Kurzemes reģiona novados - Kuldīga, Ventspils, Stende, Liepāja, Vērgale, Dundaga, Mērsrags, u.c.


Uzklausot izdales punktu iedzīvotāju vēlmes, izdales punktu brīvprātīgie un EAF programmas koordinatore Lelde Meirāne, dalījās ar pētījumiem un faktiem cik daudz pārtika tiek izsviesta pirms tā nonāk līdz šķīvim, kādi produkti tiek izšķiesti visvairāk un tika doti padomi dažādām idejām, kā samazināt pārtikas atkritumus, kā arī apmeklētājiem bija iespēja saņemt izdales materiālus. 


 
 

Aizvadītie un vēl plānotie papildpasākumi: 
*29.08., plkst. 11.00 LSK KK Liepājas nodaļa, Graudu iela 43A, Liepāja 
*09.09., plkst. 13.00 Alsungas novada dome, Pils iela 1
*09.09., plkst. 15.00 LSK KK Stendes nodaļa, Robežu iela 28, Talsu novads
*10.09., plkst. 11.00 
LSK KK Ventspils nodaļa, Talsu iela 39, Ventspils
*16.09., plkst. 11.00 Dundagas novada sociālais dienests, Talsu iela 7
*16.09., plkst. 13.00 Rojas Sociālais dienests, Celtnieku iela 6
*16.09., plkst. 13.00 Mērsraga sociālais dienests, Lielā iela 53, Mērsragā
*19.09., plkst. 13.00 "Līvas", Dunika, Dunikas pagasts, Rucavas novads
*19.09., plkst. 16.00 LSK KK Kuldīgas nodaļa, Baznīcas iela 29, Kuldīgā 
*30.09., plkst. 14.00 LSK KK Grobiņas nodaļa, Lielā iela 78, Grobiņa

Sagaidām ciemos sadarbības partnerus
Pievienots: 19 Sep 2019.

Šajā nedēļā, biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komiteja sagaidīja ciemos savus kolēģus no Vācijas Sarkanā Krusta Celles komitejas, lai iepazīstinātu ar sociālajiem pakalpojumiem Kurzemē un jaunāko projektu - Daudzfunkcionālais sociālais centrs Laidzes pagastā, Talsu novadā.

Pēc visu pakalpojumu iepazīšanos, sadarbības partneru delegācijai bija iespēja tikties ar Talsu novada pašvaldības deputātiem. 


 

Ekskursija vasaru aizvadot un meklējot iedvesmu rudenim
Pievienots: 09 Sep 2019.
Tik strauji un jau nemanot piezadzies rudens. Tāpat kā dabā mainās krāsas un noskaņa, arī pašu dzīves telpā rodas vēlme pēc kā jauna un atsvaidzinoša, tādēļ, radošākie SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) iemītnieki un Talsu novada dienas aprūpes centra apmeklētāji devās jaunas iedvesmas meklējumos Talsu novada Sabiles pusē. 


Pirmā iedvesmas pietura ir Sabiles vēstures muzejs un Leļļu dārzs,kas atrodas netālu no Vīna kalna, nelielā laukumiņā


Tālāk ceļš turpinājās uz pašu Vīna kalnu un Sabiles koka rotaļlietu muzeju


Dienas noslēgumā eksursanti savu iedvesmu meklēja Pedvāles mākslas parkā, kas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis un tas atrodas īpaši aizsargājamā kultūrvēsturiskā teritorijā "Abavas ieleja"

Starptautiskais Sarkanā Krusta Jauniešu forums "Borders can seperate – Red Cross stay united"
Pievienots: 22 Aug 2019.
Šogad Vācijā norisinājās 15. Starptautisks jauniešu forums “Borders can seperate – Red Cross stay united” (Robežas var sadalīt – Sarkanais Krusts paliek vienots), kas jau ir kļuvis par katru gadu gaidītāko tradīciju. 

Forumos ik gadu piedalās Sarkanā Krusta kustībā darbojošies jaunieši no Latvijas, Vācijas, Ukrainas un Baltkrievijas. Jau piecpadsmit gadus rīkotie SK jauniešu forumi ir ļāvuši neskaitāmiem jauniešiem iepazīt citu valstu kultūru, izveidot jaunus kontaktus, iegūt jaunas zināšanas, tādējādi veidojot tolerantu, zinošu un atbildīgu nākamo paaudzi.

Šā gada forums notika laikā no 2.-11. augustam, Ešedes (Eschede) skolas plašajās, gaišajās telpās, saistībā ar veselības veicināšanas ideju popularizēšanu un Pirmās palīdzības sniegšanu. Desmit dienu laikā jauniešiem bija iespēja praktiski piedalīties un redzēt paraugdemonstrējumus Vācijas karavīru pirmās palīdzības sniegšanā, iespēja papildināt savas zināšanas un izmēģināt pirmās palīdzības sniegšanu ūdens tilpnē, dalīties zināšanās par Sarkanā Krusta pamatprincipiem, uzzināt vairāk par Vācijas valsts vēsturi, izkāpt ārā no sava komforta zonas un iepazīt citu valstu kultūru. 
vairāk
Piedalāmies ikgadējā invalīdu sporta diena Spārē
Pievienots: 21 Aug 2019.

7. augustā norisinājās ikgadējā invalīdu sporta diena Spāres muižas sporta laukumā. 

Dalībnieki bija ieradušies kuplā pulkā ne tikai no Talsu, bet arī Mērsraga, Saldus, Dundagas un Rojas novadiem. Kuplā skaitā bija ieradušies arī LSK Kurzemes komiteja SAC „Stūrīši” (Laidzes pagasts, Talsu novads) iemītnieki un dienas aprūpes centra apmeklētāji.

Šī bija brīnišķīga iespēja satikties un piedalīties dažādās atraktīvās sporta disciplīnās. Mūsu apvienotā “Stūrīši” komanda kopvērtējumā ieguva godpilno 1. vietu, kā arī nepārspēti paliekot stafetes disciplīnā un pierādot, ka draudzībā un komandā ir spēks! Protams, lepni kaklā kārtas un mājās atvestas medaļas tika arī par iegūtajām augstajām vietām individuālājās disciplīnās.

Atraktīvas sportiskās aktivitātes, uz ugunskura kopīgi vārītā zivju zupa, peldēšanās Spāres ezerā un priekšnesumi ļāva ikvienam spēļu dalībniekam piedzīvot interesantu un jautru kopā būšanas dienu.

 
Baudām vasaras pēdējās dienas
Pievienots: 21 Aug 2019.
Vasaras pēdējo mēnesi Talsu novada Dienas centra apmeklētāji un SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) iesāk ar ikgadējo kopīgo ekskursiju. Šoreiz aplūkoja vairākus apskates objektus, Dundagas un Kolkas novadā. 


Pirmais mūsu pieturas punkts bija Valpenes akmens piramīda - piemineklis, kas veltīts Krišjānim Baronam. Akmeņi piemineklim savākti no apkārtējiem laukiem, tajos iekalti meliorācijā iznīcināto apkārtnes māju vārdi. Iekalto māju vārdi ir izvietoti atbilstoši mājas atrašanās vietas virzienam. Daži drosmīgie pat uzrāpās piramīdas virsotnē.
vairāk
Saulains pārsteigums SAC "Landze" iemītniekiem
Pievienots: 26 Jul 2019.

Šodien, SAC "Landze" (Piltenes pagasts, Ventspils novads) iemītniekiem saulaina un priecīga diena, jo pateicoties Piltenes pilsētas pārvaldei un Ventspils pilsētas Brīvostai, centra iemītnieki izbaudīja izbraucienu ar kuģīti Hercogs Jēkabs

Paldies Piltenes pilsētas pārvaldei, kura nodrošināja mūs ar 19 vietīgu autobusu un Ventspils pilsētas Brīvostai, kura dāvināja mums biļetes, lai izbaudītu braucienu. 

Iepazīstamies ar jauniem draugiem
Pievienots: 23 Jul 2019.

Priecājamies, ka mūs apciemo ne tikai no Latvijas valsts organizācijas, bet arī priecājamies par jauniem draugiem no ārzemēm. 

21.jūlija siltajā dienā, LSK Kurzemes komiteju apciemoja kolēģi no LSK Rēzeknes nodaļas un iepazināmies ar Norvēģijas Sarkanā Krusta (Oppland Rode Kors) kolēģiem. 

Iepazīstinājām ar mūsu sniegtajiem pakalpojumiem un izrādījām arī SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) Sajūtu dārzu, centru un arī Talsu novada Dienas centru.

Tusen takk for besøket! 
Liels paldies, ka apciemojāt mūs!Zirgs kā dvēseles terapeits un emocionālā atslodze
Pievienots: 22 Jul 2019.

Bieži vien, cilvēki domā, ka trenēt zirgus ir ļoti vienkārši, bet patiesībā, tas nemaz tā nav. Zirgu trenēšana ir ļoti nopietns process, kurš prasa lielu meistarību un pacietību. Par trenēšanu un kopšanu vairāk uzzināja SAC "Krustceles" (Usma, Ventspils novads), apciemojot jātnieku sporta klubu "Potenciāls", kur apmeklētājus jauki un sirsnīgi uzņēma sertificēta trenere Ieva Dundure.

Interesentiem bija iespēja uzzināt part treneres ikdienu un pabarot skaistos dzīvnieciņus ar kārumiem. 

Pankūku ballīte
Pievienots: 22 Jul 2019.

Dienās, kad vienkāršas, ātri pagatavojamas, dienās – pēc īpašas receptes ceptas un skaisti pasniegtas. SAC “Landze” (Piltenes pagasts, Ventspils novads) iemītniekiem trāpījās diena ar iedvesmu cept pēc īpašām receptēm un skaisti pasniegtas pankūkas. 

Kas gan var būt labāk par pašu ceptām pankūkām ar pašu gatavotu ievārījumu no pašu lasītām ogām? 

Baudīšanas prieks vēderam un patīkamas emocijas sirdij un dvēselei. 

Pankūku cepšana jeb ballīte, nu jau sāk kļūt par tradīciju.

Paldies SAC “Landze” radošajai komandai. 


Ziedo laiku un zināšanas!
Pievienots: 11 Jul 2019.

Ja arī mēs nevaram izmainīt pasauli, tad mēs noteikti varam izmainīt vienu dienu kādam cilvēkam. Tam nav vajadzīgs milzums laika, naudas vai iespēju. Saruna, kopīga pastaiga, grāmatas lasīšana, kopīgs neliels izbraukums, apciemojums svētkos vai cits mīlestības žests sociālo aprūpju centru iemītniekiem nozīmēs tik daudz! Un to sniedzot gūstam lielu gandarījumu arī paši.

Paldies Emilija Estere Pantelejeva, ka ziedojāt laiku LSK Kurzemes komiteja Sociālās aprūpes centra "Landze" (Piltenes pagasts, Ventspils novads), lai iepriecinātu iemītnieci Emīliju un citus centra iemītniekus.


Raksts no facebook.com E. E. Pantelejevas personīgā profila 

Izglītojoša lekcija "Sargi sevi no krūts vēzi"
Pievienots: 09 Jul 2019.
Pirmdien, 8.jūlijā, plkst. 14.30 Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komitejas Liepājas nodaļa rīkoja bezmaksas informatīvu pasākumu sievietēm par krūšu veselību un krūts vēža profilaksi. 

Pasākuma apmeklētājiem pie kafijas tases bija iespēja noskatīties tiešsaites lekciju, kuru vadīja Dr. Jānis Eglītis. Lekcijas laikā varēja uzzināt vērtīgu informāciju par krūšu veselību, profilaktisko pārbaužu veikšanas iespējām un biežākajām sūdzībām, kas var liecināt par krūts audzēju. Par regulāru krūšu veselības pārbaužu veikšanas nozīmīgumu un gadījumiem, kad tiek konstatēta saslimšana novēloti, dalījās arī kāda pieredzes pilna sieviete, kurai Liepājas nodaļa dāvināja krūts implantus. 

Pasākuma norises vieta – LSK Kurzemes komitejas Liepājas nodaļa, Graudu ielā 43A, Liepājā. 
Pasākuma mērķis bija aicināt daiļā dzimuma pārstāves, rūpēties par savu veselību un veikt valsts apmaksātās vēža profilaktiskās pārbaudes. Profilaktisko pārbaužu veikšana ir svarīga ne vien pašam cilvēkam, bet arī viņa ģimenes locekļiem un citiem tuviniekiem, kuriem rūp viņa veselība, jo slimības gadījumā tā emocionāli un tieši ietekmē ikvienu ģimenes locekli.

 
Paldies Jums, jaunieši!
Pievienots: 27 Jun 2019.
LSK Kurzemes komiteja​ Kurzemes komitejas Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra "Venta" (Kuldīga) dārzā varēja sajust svaigas krāsas smaržu, redzēt putekļu mākoņus un sajust lustīgu noskaņojumu, jo pie mums viesojās jauniešu grupa no "Junior Achievement Latvia", kuri brīvprātīgi iepriecināja centra iemītniekus.

Junior Achievement Latvia​ ir sabiedriskā labuma organizācija un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. Organizācijas misija ir veicināt Latvijas tautsaimniecības attīstību, iesaistoties jaunatnes izglītošanā, uzņēmējspēju veicināšanā un jaunās uzņēmēju paaudzes veidošanā, mācību procesā sasaistot teorētiskās zināšanas ar praksi atbilstoši ekonomikai Latvijā, Eiropā un pasaulē.

"Mēs patiesi priecājamies, ka esat gatavi ļauties jauniešu dullumam un vēlmei palīdzēt tiem, kam to visvairāk vajag." septiņi aktīvi, pozitīvi un enerģijas pilni jaunieši uzrunāja centra biroja administratori un 26. jūnija karstajā dienā ieradās SAC "Venta" (Kuldīga), lai iepriecinātu centra iemītniekus, veicot labiekārtošanas darbus teritorijā: soliņu atjaunošana, krāsošana, dārza galda uzstādīšana un kociņu iestādīšana.

 


 
“Ziniet? Ir gandarījuma sajūta, ja visu dara ar cēlu mērķi.” atzīst viens no aktīvajiem jauniešiem E. Vēzis. 
 
Mums ir patiesi liels prieks, ka tieši Jūs mūs uzrunājāt,
mums palīdzējāt un atstājāt skaistas atmiņas.


 
Paldies Jums jaunieši! 
 
Ernests Vēzis, 
Nannija Pētersone
Monta Bergmane
Deniss Šmeiss
Maija Skrača
Roberts Fadajevs
Elīna Greine

Kopā pavadīts laiks ir svarīgs
Pievienots: 25 Jun 2019.

20. jūnijā, LSK Kurzemes komiteja Grobiņas nodaļas un sociālās grupas "Kopā būt" biedri, kuplā skaitā, baudīja Jāņu svētkus Durbē. Pasākumā kopā pulcējās 60 personas arī no citiem kaimiņu novadiem.

Diena sākās ar vietējo muzeja un Durbes ezerā esošo putnu vērošanas torņa apmeklējumu. Patīkamā ekskursija turpinājās ar teātra izrādi un gardu svētku zupu.

 

Liels "Paldies" arī Grobiņas novada Sociālajam dienestam par atbalstu ziedojot transportu. 

Lustīgus svētkus!
Pievienots: 21 Jun 2019.
Šodien, LSK Kurzemes komiteja Sociālās aprūpes iemītnieki un Dienas centru apmeklētāji svin vislatviskākos svētkus Jāņus.

Šie ir vienīgie plaši svinamie svētki, kuru izpildījumā vēl joprojām saglabājušās ļoti senas mūsu senču tradīcijas, taču to nozīme jau ir aizmirsta. Tādēļ, mēs vēlamies Jums atgādināt šīs tradīcijas, aicinot apskatīt kā katru tradīciju ir piekopuši aprūpes centri. 

vairāk
Sagaidījām jaukus, sen neredzētus ciemiņus
Pievienots: 20 Jun 2019.

20. jūnija pēcpusdienā, pie mums, LSK Kurzemes komiteja ciemos ieradās draugi no Zviedrijas - Andris kopā ar savu sievu Kristīni. 
Viesi apskatīja Keramikas darbnīcu SAC "Sturīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) teritorijā, kā arī skaisto sajūtu dārzu.

Paldies Jums, draugi, par ziedotajiem audumiem, dzijām, diegiem un pogām. 


Jaunieši tiekas Ventspilī!
Pievienots: 20 Jun 2019.

LSKJ pulcina bērnus un jauniešus. Brīvprātība ir viens no biedrības pamatprincipiem. Tas ir veids, kādā ikvienam ir iespēja palīdzēt tiem, kuriem palīdzība ir visvairāk nepieciešama, ziedojot savu laiku un prasmes. 

Saulainajā trešdienā, 19. jūnijā, LSK Kurzemes komiteja jaunieši tikās kopā ar Ventspils 4. vidusskolas 11. un 12. klases skolēniem, lai pastāstītu vairāk par LSK Jaunatni, tās aktivitātēm, brīvprātīgo darbu un rīkoja Pirmās palīdzības paraugdemonstrējumus ar visu grimu. 

Paldies par tik lielu atsaucību un interesi darboties kopā. 

Uz drīzu tikšanos! 


Aicinām rūpēties par sevi un savu veselību
Pievienots: 18 Jun 2019.
LSK Kurzemes komiteja​ Grobiņas un Liepājas nodaļas Veselības istabās ir iespējams bezmaksas saņemt māsas konsultāciju par veselības jautājumiem, izmērīt asinsspiedienu, noteikt ķermeņa svaru un auguma garumu, aprēķināt ķermeņa masas indeksu. Kā maksas pakalpojumi tiek piedāvāts glikozes un holesterīna līmeņa noteikšana asinīs.

Lai veicinātu iedzīvotāju vēlmi sekot līdzi savam veselības stāvoklim, LSK Kurzemes komitejas veselības istabās tiek piedāvāts:

Bez maksas:

  • Saņemt medicīnas darbinieka konsultāciju;
  • Saņemt psiholoģisku atbalstu;
  • Izmērīt arteriālo asinsspiedienu;
  • Noteikt savu svaru, ĶMI (ķermeņa masas indeks);
  • Saņemt informāciju par LSK pakalpojumiem.

Par maksu:
  • Noteikti cukura līmeni asinīs (0.85 EUR);
  • Noteikt holesterīna līmeni asinīs (2.25 EUR)

Tikai Liepājas nodaļas Veselības istabā: 
 
  • Izbaudīt masāžu (masāžas krēsls) (1.00 EUR)
 
Papildus Veselības istaba aicina apmeklēt citus rīkotos veselības veicināšanas pasākumus,
kā piemēram, informatīvas lekcijas un bezmaksas redzes pārbaudes, kas norisinājās arī šīs nedēļas sākumā.