Latvijas Sarkanais Krusts


Kā sevi pasargāt no COVID-19?
Pievienots: 17 Mar 2020.
Piedāvājam iepazīties ar Pasaules Veselības organizācijas izstrādātajiem ieteikumiem, kā sevi pasargāt no inficēšanās ar Koronavīrusu COVID-19. Informācija sagatavota, sadarbībā ar starptautisko Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness biedrību federāciju (IFRC).

vairāk
Karantīnas laiks aprūpes centros
Pievienots: 16 Mar 2020.

Koronavīrusa izplatības ierobežošanas dēļ, iedzīvotāji pavada laiku mājās piespiedu karantīnā. Arī LSK Kurzemes komiteja Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centru iemītnieki ir spiesti pavadīt dienas, netiekoties ar saviem tuviniekiem.

Darbinieki joprojām padara iemītnieku ikdienu krāsainu, svinot dzimšanas dienas, spēlējot spēles, darboties radoši.


SAC "Venta" (Kuldīga) darbinieki ir parūpējušies, lai centra iemītniecei Līnai Natālijai, 90 gadu jubileja būtu ļoti īpaša. 

Īslaicīgās sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra iemītnieki (Laidzes pagasts, Talsu novads) iemītnieki gatavojas pavasarim, sējot zāli podiņos, kas pēc izdīkšanas tiks papildināti ar dekoriem. Protams, pastaigas un mīļākie hobiji, kā piemēram, adīšana, arī nenāk par sliktu.

Arī SAC "Landze" (Piltenes pagasts, Ventspils novads) iemītnieku ikdiena neapstājas un visi turpina darīt to, ko sirds kāro.


Vai arī Tev ir jāpaliek mājās un nezini kā aizpildīt savu brīvo laiku? Esam atraduši dažus ieteikumus Tavam brīvajam laikam:


COVID-19: ārkārtas pasākumiem koronavīrusa izraisītās slimības izplatības novēršanai
Pievienots: 16 Mar 2020.

Tā kā 12. martā, valdība Latvijā pasludinājusi ārkārtējo situāciju saistībā ar COVID-19 Koronavīrusa izplatības ierobežošanu, daļai iedzīvotāju jāpavada laiku mājās piespiedu karantīnā.

Informējam, ka laika periodā līdz 14. aprīlim, LSK Kurzemes komitejas aprūpes centros - SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads), Īslaicīgās sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrs (Laidzes pagasts, Talsu novads), SAC "Venta" (Kuldīga), SAC "Krustceles" (Usma, Ventspils novads) un SAC "Landze" (Piltenes pagasts, Ventspils novads)
nepieņem apmeklētājus!

Pirms apmeklējat kādu no Kurzemes komitejas nodaļām, aicinām no sākuma zvanīt attiecīgajai nodaļai. Vairāk kontakti ŠEIT
vai biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Kurzemes komitejai pa tālr. ☎️ 63237736 (darba dienās plkst. 8:00-17:00, piektdienās plkst. 8:00-15:00), vai rakstiet e-pastu uz adresi: lsk.kurzeme@redcross.lv

Starptautiskā Sieviešu diena
Pievienots: 09 Mar 2020.

Šajā dienā, īpašajā,
Visi ziedi, smaida Jums.
Lai skumjas Jūs nezinat.
Pat mazos ēnu mākoņus.


Lai vienmēr acis spīdētu,
Un smaids no lūpām nepazūd.

LSK Kurzemes komiteja SAC "Venta" (Kuldīga) vīrieši, Starptautiskajā sieviešu dienā,
iepriecina daiļā dzimuma pārstāves ar gardu saldo groziņu un skaistu ziedu. 

Grobiņa tiekas ar Sociālā dienesta pārstāvjiem
Pievienots: 04 Mar 2020.

LSK Kurzemes komiteja Grobiņas nodaļas telpas Februāra beigās piepildījās ar pilsētas un novada iedzīvotājiem, lai satiktos ar Grobiņas sociālā dienesta pārstāvjiem.

Interesenti uzzināja atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem par izmaiņām 2020. gadā sociālās palīdzības jomā un par jaunu piedāvājumu novadā "Aprūpe mājās".

Dienas otra puse bija veltīta tradicionāli ikgadējam pankūku degustācijas pasākumam. Cienājām klātesošos, dalījāmies ar receptēm un vēlējām labu apetīti, iesmejot: "Vai pie mums iesācies gavēnis? Diez vai..." 
 

Plānotie papildpasākumi Februārī un Martā Eiropas atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros
Pievienots: 17 Feb 2020.

 
Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komitejas Eiropas paku izdales punktos, īstenojot Eiropas paku izdali trūcīgajām personām, Februāra un visā Marta mēnesī notiks dažādi papildpasākumi Eiropas atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros:
vairāk
Draudziņdiena jeb Valentīndiena
Pievienots: 17 Feb 2020.
LSK Kurzemes komitejas SAC "Landze" (Piltenes pagasts, Ventspils novads) un Talsu novada Dienas centrā (Laidzes pagasts, Talsu novads), gaidot Valentīndienu jeb Draudziņdienu, ienes savās telpās mīļumu un prieku. 

Paldies par jaukajām idejām centru iemītnieku un apmeklētāju ikdienai, mūsu darbiniekiem.
 

SAC "Landze" (Piltenes pagasts, Ventspils novads) iemītnieki no sāls mīklas veidoja dažādu formu sirsniņas.
Piedalījās visi, kuri var un kuriem sirdī mīlestība. Talsu novada Dienas aprūpes centra apemklētājus no paša rīta jau gaidīja mazs pārsteigums
uz galda - katram maza garda kūciņa un no salvetes izlocīta roze. Diena smieklu un sirsnības pilna. 
Barikāžu atceres diena
Pievienots: 22 Jan 2020.

20. janvāris, LSK Kurzemes komiteja Grobiņas nodaļas biedri rīkoja Barikāžu atceres brīdi. Ar atmiņām dalījās čaklās brīvprātīgās rokdarbnieces, cienījamās dāmas Grobiņas nodaļā. Visām stāsti līdzīgi - ģimene, bērni, mazbērni, uztraukums, atmiņas, vērtējums.

Vilma - Nīceniece (Nīcas novads), kurai bija 56 gadi. Tikko aiziets pensijā un laiku veltīja sev. Daudzi gadi pavadīti darbojoties Liepājas Onkoloģiskajā centrā (tai laikā dispansers). 1991.gada Janvāris, laiks, kad daudzu cilvēku dzīves, ģimenes pārņēma Barikāžu laiks. Liepāja bija militārā pilsēta. Vilmas dēls, Ojārs, atbraucis ar smago tehniku, lai sargātu Liepājas galveno Pasta daļu. Pārdzīvojumi un bailes no apšaudēm. Regulāras sarunas, sazvanīšanās, radio, televīzijas raidījumi, bija tas, kas lika sirdij pārdzīvot.

Olga - Grobiņniece. Kad visi devās uz Rīgu, viņa to nevarēja, jo jārūpējas par slimo vīru. Taču meita Solvita, bija notikumu virpulī. Viņa studēja Medicīnas institūtā, 2. kursā un sniedza palīdzību Doma baznīcā ievestajiem cietušajiem. Mātes sirds, protams, bija nemierā.

Tā laika Grobiņas kolhozs "Jm. Sudmalis" organizēja transportu, sūtīja tehniku un brīvprātīgie lepni devās aizstāvēt Rīgu, savu tēvzemi. Grobiņas nodaļas rokdarbnieces šo laiku atceras ar saviļņojumu, kad neviens nedomāja par sevi, bet gan par neatkarību.

 

Pārtikas preču komplektā vairāk EKO produkti
Pievienots: 20 Jan 2020.


Ir noslēdzies Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām (EAFVP) kārtējais iepirkums ar plašāku un kvalitatīvāku pārtikas preču klāstu, kas pieejams trūcīgām un krīzes situācijā nonākušām ģimenēm (personām), kā arī maznodrošinātām ģimenēm (personām), kuru ienākumi personai nepārsniedz 242 euro. No jūlija visā Latvijas teritorijā atbalsta saņēmējiem būs pieejami pārtikas preču komplekti, kuros būs 15 dažādas preces un tās visas būs augstākas kvalitātes un ekoloģiskas.

Ņemot vērā atbalsta saņēmēju viedokli un izteiktos ieteikumus, komplekts tiek papildināts ar diviem jauniem produktiem – iebiezināto pienu ar cukuru un šķeltajiem zirņiem, nodrošinot lielāku komplektā esošo produktu daudzveidību. Nerafinētā rapšu eļļa tiek nomainīta ar rafinēto rapšu eļļu, kas lietotājiem ir ierastāka. Ar pilnu komplekta saturu var iepazīties EAFVP mājaslapā www.atbalstapakas.lv

Publiskā iepirkuma rezultātā pārtikas preču komplektu sagatavošanu un piegādi veiks AS “Dobeles dzirnavnieks”.

Līgums ar AS “Dobeles dzirnavnieks” tika noslēgts 2019. gada 12. jūnijā un būs spēkā līdz 2021. gada decembrim.

Papildpasākumi Decembra mēnesī
Pievienots: 27 Dec 2019.

Šā gada Decembrī, LSK Kurzemes komiteja rīkoja informatīvu papildpasākumu "Krājumi ziemai - ko pagatavot?" Kurzemes reģiona novados - Kuldīga, Ventspils, Stende, Liepāja, Vērgale, Dundaga, Mērsrags, u.c.

Uzklausot izdales punktu iedzīvotāju vēlmes, izdales punktu brīvprātīgie un EAF programmas koordinatore, Lelde Meirāne, dalīsies ar dažādām idejām, ko gardu un pirms tam vēl nedzirdētu pagatavot ziemas krājumiem, kā arī apmeklētājiem bija iespēja saņemt izdales materiālus.

Savukārt, Rucavas pagasta izdales punkts, iedzīvotājiem piedāvā apmeklēt radošo darbnīcu vainagu pīšanā un masku gatavošanu izrādei "Rūķu Ziemassvētki". 

Izdales punkta atbildīgā persona, Grobiņā, Lielā ielā 78, visu mēnesi iepriecina iedzīvotājus dalot LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļas brīvprātīgo adītas vilnas zeķes. 


Sirsnīgi vēlējumi svētkos!
Pievienots: 26 Dec 2019.

Viens zelta stars no zvaigžņu spieta,
Mums katram tieši sirdī krīt,
Jo tieši sirdī ir tā vieta,
Kur svētku brīnums mīt. 

Lai Ziemassvētku laiks nāk ar mirdzumu acīs un dvēselē, lai atliek laiks zvaigžņu vērošanai un skaitīšanai.
Lai mums katram mazs brīnums ikdienā un liels brīnums sirdī!

Lielu, lielu "Paldies" izsakām visiem, kas ienesa mūsu aprūpes centru telpās svētku brīnumus, siltumu iemītnieku sirsniņās un smaidu sejās.
 Kuldīgas Novada Dome
Kuldīgas novada pašvaldības aģentūra "Sociālais dienests"VAL Auto serviss, VSAC "Veģi", @Inese Štofregena, @Kristine Vikstrema, V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskola 9. un 12. klases un Kuldīgas 2.vidusskola 2.klases skolēniem par dāvāto svētku siltumu SAC "Venta" (Kuldīga) iemītniekiem.

 

@Konditoreja "Bitīte" par gardo svētku kliņģeri, Tārgales pamatskola rūķiem par svētku ieskandināšanu SAC "Landze" (Piltenes pagasts, Ventspils novads) telpās.
 

Upesgrīvas pamatskola par sirsnīgu svētku sveicienu Laidzes Daudzfunkcionālā centra (Laidzes pagasts, Talsu novads) iemītniekiem.
 Talsu pamatskolai, Talsu 2.vidusskolas 2a. klases skolēniem un Talsu pirmskolas izglītības iestādes "Sprīdītis" audzēkņiem par svētku prieku un brīnumu Dienas aprūpes centra un SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) iemītniekiem. 

Papildpasākumi Decembra mēnesī
Pievienots: 05 Dec 2019.
Šā gada Decembrī, LSK Kurzemes komiteja rīko informatīvu papildpasākumu "Krājumi ziemai - ko pagatavot?" Kurzemes reģiona novados - Kuldīga, Ventspils, Stende, Liepāja, Vērgale, Dundaga, Mērsrags, u.c.

Uzklausot izdales punktu iedzīvotāju vēlmes, izdales punktu brīvprātīgie un EAF programmas koordinatore, Lelde Meirāne, 
dalīsies ar dažādām idejām, ko gardu un pirms tam vēl nedzirdētu pagatavot ziemas krājumiem, kā arī apmeklētājiem bija iespēja saņemt izdales materiālus.


Savukārt, Rucavas pagasta izdales punkts, iedzīvotājiem piedāvā apmeklēt radošo darbnīcu vainagu pīšanā un masku gatavošanu izrādei "Rūķu Ziemassvētki". 


Aizvadītie un vēl plānotie papildpasākumi: 
*06.12., plkst. 13.00 Sadzīves pakalpojumu punktā "Zvaniņš", Rucavas pagasts, Rucavas novads
*09.12., plkst. 11.00 LSK KK Grobiņas nodalā, Lielā ielā 78, Grobiņā
*11.12., plkst. 13.00  Alsungas novada Dome, Pils iela 1, Alsunga
*12.12., plkst. 13.00 Celtnieku iela 6, Roja, Rojas novads, LV - 3264
*12.12., plkst. 11.00 Dundagas novada sociālajā dienestā, Talsu ielā 7, Dundaga
*13.12., plkst. 13.00 Vaiņodes kultūras namā, Brīvības ielā 17, Vaiņodē
*13.12., plkst. 13.00 Mērsraga sociālajā dienestā, Lielā ielā 53, Mērsragā
*13.12., plkst. 09.00 Vēgales pagasta pārvalde, "Pagastmāja", Vērgale, Vērgales pagasts, Pāvilostas novads
*16.12., plkst. 14.00 LSK KK Stendes nodaļa, Robežu iela 28, Talsu novadā
*17.12., plkst. 09.00 Vērgales pagasta pārvaldē, "Pagastmāja", Pāvilostas novadā
*19.12., plkst. 16.00 LSK KK Kuldīgas nodaļā, Baznīcas ielā 29, Kuldīgā 
*19.12., plkst. 12.30 LSK KK Liepājas nodaļa, Graudu iela 43A, Liepāja 
*27.12., plkst. 10.00 LSK KK Ventspils nodaļā, Talsu ielā 39, Ventspils

Neatkarības kara simtgadei veltīts sarīkojums “Brīvības rītausmā”
Pievienots: 25 Nov 2019.

Šodien Talsu novada muzeja zāli piepildīja interesenti uz Neatkarības kara simtgadei veltīto sarīkojumu “Brīvības rītausmā”.

Pasākuma laikā interesenti tikās ar Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīva vadošo pētnieku Jāni Šiliņu, kurš stāstīja par cīņām pret Bermonta armiju Kurzemē 1919. gadā. Par mediķiem, atšķirību starp diakonijas un žēlsirdīgajām masām Pirmajā pasaules karā un Latvijas Brīvības cīņās stāstīja Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja speciālists Mārtiņš Vesperis.

Līdztekus abu vēsturnieku priekšlasījumiem varēja apskatīt patriotisma mēnesī eksponētās izstādes: “Neatkarības kara varoņi”, kas vēstī par Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem Talsu novadā” , un “Mediķi Pirmajā pasaules karā un Latvijas Brīvības cīņās”, kurā Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja krājums par kara medicīnu papildināts ar Talsu novada muzeja priekšmetiem – mūsu novada mediķu – ķirurģes Paulīnes Birzes, diakoniju māsas Jūlijas Brašus un žēlsirdīgās māsas Aldones Dzinters (Dzinters) privātajām lietām.

Novembris - Valsts svētku mēnesis
Pievienots: 20 Nov 2019.

Novembris ir īpaši patriotisks mēnesis. Klāt novembris, ko pārliecinoši varam dēvēt par svētku mēnesi. Divas Latvijas valstij nozīmīgas svinamās dienas − 11. novembris, Lāčplēša diena, un 18. novembris, Latvijas Republikas 101. proklamēšanas gadadiena − to padara īpašu.

Tādēļ, LSK Kurzemes komiteja Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centru iemītnieki un Dienas aprūpes centru apmeklētāji savās ikdienas telpās ienes svētku sajūtu. 

SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads), jau kā ikgada tradīcija, piedalās Lāčplēša gājienā.

Savukārt, SAC "Venta" (Kuldīga) iemītnieki ar svētku torti, DC "Ventiņmāja" (Ventspils) ar kupli klātu svētku galdu min mīklas, dzied latviešu dziesmas un pie tases tējas iegrimst patīkamās sarunās.
 


Lapni lūgti, Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā
Pievienots: 11 Nov 2019.
 
Pagājušās nedēļas nogalē biedrības "Latvija Sarkanais Krusts" Kurzemes komitejā lieli svētki, jo 8. novembrī durvis vaļā vēra Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs, Laidzes pagastā, Talsu novadā, kurā šobrīd darbu ir uzsācis Īslaicīgās sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrs. 

Jau 2018. gada jūnijā Talsu novada dome nolēma 2019. gada 31. augustā reorganizēt Talsu 2. vidusskolas iekšējo struktūru, slēdzot tās filiāli „Laidzes pamatskola”. Filiāles ēka ir pašvaldības īpašums, bet par tās iespējamo tālāko izmantošanu tika saņemts biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” (turpmāk LSK) iesniegums. Tajā tika lūgts no 2019. gada 1. septembra nodot ēku biedrības bezatlīdzības lietošanā uz 30 gadiem, lai izveidotu un uzturētu sociālo pakalpojumu centru.Šajā nekustamajā īpašumā ir plānots izveidot dienas aprūpes centru, īslaicīgās sociālās aprūpes centru, nodrošināt sociālās rehabilitācijas pakalpojumus un izveidot integrācijas uzņēmumu.

 

Centra atklāšanas pasākumā gandarījumu par to, kas kopīgiem spēkiem ir paveikts, izteica biedrības LSK Kurzemes komitejas izpilddirektore Anita Boitmane. Pateicības vārdus un vēlējumus turpmākajam darbam teica LSK ģenerālsekretārs Uldis Līkops, Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols, gan pārstāvji no Talsu novada Sociālā dienesta, tāpat "Talsu novada attīstībai" deputāti Oļegs Solovjovs, Andis Astrātovs un citi viesi.

Aicinām noskatīties "Talsu TV" sagatvoto sižetu par Daudzfunkcionālo Sociālo pakalpojumu centru.

 
Informācijas diena Ventiņmājā
Pievienots: 25 Oct 2019.

Trešdien, 23. oktobrī, Daudzfunkcionālajā ģimenes atbalsta centrā "Ventiņmāja" tika aizvadīta Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas informācijas diena.

Pateicamies visiem pasākuma apmeklētājiem par dalību pasākumā, par uzdotajiem jautājumiem un ieteikumiem slimnīcas darba uzlabošanā!

Tāpat liels paldies LSK Kurzemes komiteja par sniegto iespēju organizēt pasākumu Daudzfunkcionālajā ģimenes atbalsta centrā "Ventiņmāja".

Vairāk info mājas lapā:
http://www.ziemelkurzemesslimnica.lv/…/1719-noslegusies-inf…

 


Veselības diena Alsungā
Pievienots: 21 Oct 2019.

Alsungas novads iedzīvotāji, 19. oktobrī sākot no plkst. 10.00 pulcējas uz aktīvām, veselīgām un izzinošām bezmaksas aktivitātēm Veselības dienā, kas norisinājās Alsungas kultūras namā.

Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja tikties ar LSK Kurzemes komiteja medicīnas māsu, bez maksas izmērīt cukura līmeni asinīs, asinsspiedienu un noteikti savu ķermeņa masas indeksu.

Paldies par atsaucību un ieinteresētību apciemojot mūs Alsungas kultūras namā. 

Kā Tu pavadi vasaru?
Pievienots: 18 Oct 2019.

Pavadot pēdējās atvasaras dienas, taču laika apstākļu nelutināti, tika aizvadīta jautra sportisku aktivitāšu diena ar tikpat jautru nosaukumu "Muskulītis". Cīņas spara un azarta pilni, LSK Kurzemes komiteja Talsu novada Dienas aprūpes centra apmeklētāji piedalījās dažnedažādās veiklības stafetēs.

Lai arī improvizētas un ar palielu humora devu, šī sporta diena bija kā jautra un atraktīva kopā būšana, kurā visi guva pozitīvas emocijas, vēl jo vairāk, tāpēc, ka - uzvarētāji bija visi!

Sajūsmas kliedzieni un uzmundrinājumi izskanēja pa visām dienas aprūpes centra telpām. 

 Ventiņmāja ciemojas Kurzemes ziemeļos
Pievienots: 04 Oct 2019.
Rudenim atnākot, DAC "Ventiņmāja" (Ventspils) apmeklētāji dodas meklēt iedvesmu Kurzemes ziemeļos. Centra apmeklētājiem bija iespēja apskatīt Dundagas pili gida pavadībā, apskatīt Kolkas pludmali un drosmīgākie pat aizgāja līdz pašam Kolkas ragam.

Tālāk visi ceļi veda uz Rojas zvejniecības muzeju, kurā ar gidu pastāstīja par zvejniecību kā senāko profesiju. Un vēl devāmies uz Kaltenes zivju pārstrādes ražotni, kurā apskatījām visu zivju pārstrādes procesu un degustējām viņu saražoto produkciju.


Pozitīva un emocijām bagāta diena. Paldies! 


Rīgā pirmo reizi norisinājās aprūpētāju profesionālās sacensības
Pievienots: 04 Oct 2019.

Piektdien, 27.septembrī, Rīgā pirmo reizi notika konkurss, kurā tika noskaidrots labākais aprūpētājs, labākā aprūpes komanda, kas sniedz pakalpojumus ilgstošas sociālās aprūpes centros. Pasākumu organizēja Rīgas domes Labklājības departaments, lai uzlabotu ilgstošas sociālās aprūpes pakalpojumu kvalitāti, palielinātu aprūpētāju kvalifikāciju un profesijas prestižu sabiedrībā, kā arī paaugstinātu darbinieku motivāciju un piederības sajūtu savai profesijai. Konkursā piedalījās visi Rīgas pilsētas pašvaldības ilgstošās sociālās aprūpes centri, kā arī iestādes, kurām ir noslēgts līgums ar Rīgas pašvaldību par šo pakalpojumu sniegšanu. Sacensības norisināsies Rīgas sociālās aprūpes centra (RSAC) „Mežciems” telpās (Malienas iela 3A). Sacensībās piedalījās 13 komandas.


Konkursā tika vērtēta teorētiskā un praktiskā daļa, un tajā varēja piedalīties gan komandas, gan individuāli aprūpētāji. No katras ilgstošas sociālās aprūpes iestādes varēja izvirzīt vienu komandu – divus cilvēkus. Teorētiskajā daļā bija jāizpilda tests – jāatbild uz jautājumiem, kas saistīti ar aprūpētāja ikdienas darbu (piemēram, cik ūdens klientam ieteicams izdzert dienā utt.).

Praktiskajā daļā bija jāizpilda vairāki uzdevumi: klientam jānomaina higiēnas līdzekļi, jāsaģērbj, jāiesēdina ratiņkrēslā, jāsakārto darba vide. Visi uzdevumi bija jāizpilda noteiktā laikā.

Tiesneši vērtēja gan aprūpētāja saskarsmi ar klientu, gan pareizu tehnisko palīglīdzekļu izvēli, gan ergonomijas principu ievērošanu, veicot darba pienākumus. Uzdevumu pildīšanas laikā klientam jājūtas komfortabli, darbinieks, pildot uzdevumu, nedrīkst nodarīt kaitējumu savai veselībai, piemēram, traumēt muguru. Turklāt tiks vērtēts arī komandas darbs – vai pienākumi ir pareizi sadalīti, vai darbinieki uzdevuma pildīšanas laikā netraucē viens otram, vai viņi prot saredzēt problēmu kopumā un vai viņi spēj, ienākot istabā, uzreiz saprast, kas klientam nepieciešams.

Konkursā ar savu komandu piedalījās arī Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra “Stūrīši” (Laidzes pagasts, Talsu novads) aprūpētājas.