Latvijas Sarkanais Krusts


Noslēdzies projekts "Sajūtu dārza ierīkošana Leprazorija parkā Stūrīšciemā"
Aprūpes centra iemītnieki un Stūrīšciema iedzīvotāji ar prieku sagaidījuši ilgi gaidīto - iespēju baudīt dabas veltes pastaigājoties sajūtu dārzā.

Ar Talsu novada pašvaldības līdzfinansējumu un sadarbībā ar Lauku atbalsta dienesta Ziemeļkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldi, biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komiteju tika parakstīts savstarpējs līgums par iesniegtā projekta "Sajūtu dārza ierīkošana Leprazorija parkā, Stūrīšciemā", projekta Nr. 16-08-AL35-A019.2202-000013 apstiprinājumu. Projekta attiecināmās izmaksas ir 49 684,24 EUR.

Teritorijas gājēju celiņš ir pieejams jebkuram apmeklētājam, kam ir iespēja stimulēt visas savas maņas. Dodoties pastaigā pa 1 metra platu un 320 metrus garu taku, gan dienas gaismā, gan vakara laternu gaismā, interesentam ir iespēja sajust 8 dažādus seguma veidus. 

 
Āra trenažieru uzstādīšana
Laika apstākļi mūs lutina un Sajūtu takas ierīkošanas darbi turpinās. Šodien teritoriju papildinām ar 4 dažādiem brīvdabas trenažieriem.

Pēc garās pastaigas pa sajūtu taku, apmeklētājiem būs iespēja trenēties un stiprināt savu veselību ar fiziskajām aktivitātēm brīvdabas trenažieru laukumā ar gumijas seguma izbūvi izmantojot 4 dažādus trenažierus, no kuriem 3 trenažieri būs pieejami cilvēkiem ar kustību traucējumiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Veicamie darbi trenažieru laukuma seguma izveidei:


 Filtrējošā grants slāņa izveidošana 30m2 platībā;
 Nesošā slāņa izveidošana no šķembām 30m2 platībā;
 Izlīdzinošā grants slāņa izveidošana 30m2 platībā;
 Gumijas seguma izbūve - Gumijas flīzes 30m2 platībā.

Lietotāja LSK Kurzemes komiteja attēls. Lietotāja LSK Kurzemes komiteja attēls.
Lietotāja LSK Kurzemes komiteja attēls.
Celtniecības darbinieki konsultējas ar SAC “Stūrīši” medicīnas darbiniekiem un
sociālo rehabilitētāju par trenažieru izvietošanu ērtākai piekļuvei cilvēkiem ar kustības traucējumiem


Lietotāja LSK Kurzemes komiteja attēls.

Būs pieejami tādi brīvdabas trenažieri, kā piemēram, ik vienam pieejams āra trenažieris "Staigātājs", "Roku un kāju riņķošana", "Roku un kāju kustību koordinācijas attīstīšanai" un basketbola grozs cilvēkiem ar kustību traucējumiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Talsu TV sižets par projektu "Sajūtu dārza ierīkošana Leprazorija parkā Stūrīšciemā"
Neliels ieskats par projekta "Sajūtu dārza ierīkošana Leprazorija parkā Stūrīšciemā" " darbiem! Paldies Talsu Televīzija par skaistu sižetu.

"Daba cilvēkiem dod spēku. Nereti, lai pie tās nokļūtu ir jāsakārto infrastruktūra, šobrīd tas tiek darīts Stūrīšciemā. Pavisam drīz ikvienam būs iespēja doties jaukās pastaigās, iekārtot garšvielu kastes un atpūsties tējas namiņā."

 
Uzsākti darbi sajūtu dārza iekārtošanai
Traktoru, buldozera rūkoņas un norobežota teritorija sociālās aprūpes centra "Stūrīši" iemītnieku drošībai, itin nemaz netraucē centra iemītnieku ikdienai. Uzsākam darbus sajūtu dārza iekārtošanai Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komitejas teritorijas "Leprazorijs" Stūrīšciemā.
 
  

 
Līdz šim izdarītie darbi:
 
1) takas uzmērīšana un nospraušana 322 m2 platībā;
2) labiekārtojamās teritorijas attīrīšana no celmiem un saknēm, planēšana, zemes pārvietošana, līdzināšana;
3) pie meža iztīrīta un palielināta ūdens tilpne.
4) grunts rakšana, gultnes izveide;
5) ietvju apmaļu uzstādīšana uz betona pamatnes.
 

Priekšā vēl daudz darāmā - āra trenažieru laukuma seguma izveide un uzstādīšana, slēgta tipa stikla nojumes (tējnīca), garšaugu kastu, ārējā apgaismojuma, masīvkoku solu ar dēlīšu apšuvumu un atkritumu tvertņu uzstādīšana.

Aprūpes centra iemītnieki un Stūrīšciema iedzīvotāji ar nepacietību gaida, kad būs iespēja baudīt dabas veltes pastaigājoties sajūtu dārzā.