Latvijas Sarkanais Krusts


SAC "Laidze"

Daudzfunkcionāls sociālo pakalpojumu centrs "Laidze"
"Skola", Laidzes pagasts, Talsu novads, LV-3280
Koordinātas:
 57°16'09.0"N 22°37'55.7"E


 +371 202 873 53
sac.laidze@redcross.lv

 


LSK Kurzemes komitejas Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā tiek piedāvāta iespēja uzturēties (līdz 27 personām) sākot no 30 dienām, šo laiku pagarinot ar Sociālā dienesta lēmumu vai vienojoties ar klientu. Klientam tiek sniegta iespēja medicīnas personāla un aprūpētāja uzraudzībā atveseļoties pēc dažādām saslimšanām (insults, infarkts ,amputācijas u.c.). Šis pakalpojums ir kā pusceļa stacija cilvēkam ceļā uz ilglaicīgo sociālo aprūpi pansionātā ka arī iespēja pēc atveseļošanās atgriezties mājās.

Centrā strādā: aprūpētāji, sociālais darbinieks, sociālais rehabilitētājs, pēc nepieciešamības – psihiatrs, fizikālās rehabilitācijas māsa.

Centrā:

  • ir peejamas ilgstošās uzturēšanās telpas, atpūtas zāle un personāla telpas;  
  • atrodas Dienas aprūpes centra cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem, kur regulāri tiek rīkotas mākslas terapijas, aušanas, podniecības un citu rokdarbu nodarbības; 
  • ir pieejamas 15 gultas vietas sociālajiem grupu dzīvokļiem; 
  • tiek piedāvāts ilgstošas sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojums, taču ir iespēja saņemt īslaicīgus sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumus

 


 

 

Atklāts Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs (Laidzes pagasts, Talsu novads)

15. septembrī LSK Kurzemes komitejā tika atklāts Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra otrais stāvs. Pirms pusotra gada Talsu novada pašvaldībai piederošā bijušās Laidzes pamatskolas ēka nonāca LSK Kurzemes komitejas pārziņā. Pēc tās pārņemšanas sākās centra pirmā stāva iekārtošanas darbi, kur tika izveidotas ilgstošās uzturēšanās telpas, atpūtas zāle un personāla telpas. Paralēli notika aktīvs darbs pie ēkas otrā stāva labiekārtošanas. Šobrīd tajā atklāts dienas centrs, kas pārcēlies no sociālā aprūpes centra “Stūrīši” telpām. Ikdienā dienas centrā klientiem tiek rīkotas mākslas terapijas, aušanas, podniecības un citu rokdarbu nodarbības.

Otrajā stāvā izveidota liela zāle dažādām apmācībām un citiem pasākumiem. Tāpat, centrā tiek piedāvātas 15 gultas vietas sociālajiem grupu dzīvokļiem un ilgstošās aprūpes pakalpojumi ar iespēju saņemt arī īslaicīgās aprūpes pakalpojumus. Pavisam drīz tiks uzsākts darbs pie lifta izbūves, lai palielinātu cilvēku ar kustību traucējumiem atvieglotu pārvietošanos ēkā un tās teritorijā. 

LSK Kurzemes komiteja ēkā iecerējusi izveidot mūsdienīgu un profesionālu veļas mazgāšanas punktu, ko varēs izmantot ne centra klienti, bet arī visi Talsu novada iedzīvotāji, kuriem šāda nepieciešamība būs. 

Plašāka ieskata gūšanai aicinām noskatīties Talsu televīzijas veidoto sižetu par centra atklāšanu un tajā piejamajiem pakalpojumiem. 

 

Projekts "Teritorijas labiekārtojums izveidotā Centra infrastruktūras pieejamības uzlabošanai" (Laidzes pagasts, Talsu novads)

Sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību un Lauku atbalsta dienesta Ziemeļkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldi, biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komiteja realizēja ELFLA projektu "Teritorijas labiekārtojums izveidotā Centra infrastruktūras pieejamības uzlabošanaiDaudzfunkcionālajā sociālās aprūpes centrā (Laidzes pagasts, Talsu novads) (Nr. 19-08-AL35-A019.2203-000001) būvniecības realizēšanu, laika posmā 01.11.2019. - 11.06.2020.

Projektā veikti labiekārtošanas darbi - jauna gājēju celiņa izbūve ar bruģa segumu,uzstādītas laternas apgaismojumam, celiņa tuvumā izvietoti soliņi, atkritumu urnas un nomainītas ieejas durvis, uzstādītas kāpņu margas, ratiņkrēslu pacēlājs, pielāgojot vidi cilvēkiem ar kustības traucējumiem. 

 


Iepazīstaties, Daudzfunkcionālais centrs.
Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” nākamā gada oktobrī plāno apdzīvot pašreizējo Laidzes pamatskolas ēku. Tur paredzēts izveidot daudzfunkcionālo centru – paraugu visai Kurzemei – kur nodrošināt daudzveidīgu sociālo pakalpojumu klāstu.
 
  
Laidzes pamatskolas ēka un tās plašā, zaļā teritorija