Latvijas Sarkanais Krusts


Starptautiskais Sarkanā Krusta jauniešu forums
Pievienots: 25 Jul 2018.
Kopš 2006. gada LSK komiteja kopā ar Vācijas SK Celles komiteju, (pirmā jauniešu tikšanās 2003. gadā) rīko nu jau par gaidītu tradīciju kļuvušu Starptautiskos jaunatnes forumus, vienu gadu Vācijā, bet nākamo - Latvijā. Tajās ik gadu piedalās Sarkanā Krusta kustībā darbojošies jaunieši no Latvijas, Vācijas, Ukrainas un Baltkrievijas. Jau trīspadsmit gadus rīkotie SK jauniešu forumi ir ļāvuši neskaitāmiem jauniešiem iepazīt citu valstu kultūru, izveidot jaunus kontaktus, iegūt jaunas zināšanas, tādejādi veidojot tolerantu, zinošu un atbildīgu nākamo paaudzi.

Atklāšanas ceremonija
Divus gadus pēc kārtas foruma rīkošanas gods ir uzticēts LSK Kurzemes komitejai. Šogad par godu LSK simtgadei. Kopā foruma dalībnieki bija 35 jaunieši no 4 Sarkanā Krusta delegācijām, no kurām kopā ar mums bija arī Batlkrievijas Sarkanā Krusta Gomeļas komiteja.

Šā gada forums „Jauniešu salidojums” (Youth REUNION) notika laikā no 16.-22. jūlijam, Upesgrīvas internātpamatskolas mājīgajās telpās, saistībā ar Pirmās palīdzības popularizēšanu foruma dalībnieku vidū. Šīs nedēļas laikā jauniešiem bija iespēja dalīties un papildināt savas zināšanas pirmās palīdzības sniegšanā, Sarkanā Krusta rašanās vēsturē, izkāpt ārā no sava komforta zonas un iepazīt citu valstu kultūru.
 
     
  
Tas gods, parakstīt globusu, tiek LSK Ģenerālsekretāram U. Līkopam (1. attēlā pa kreisi),
LSK Kurzemes komitejas izpilddirektorei A.Boitmanei, V
ācijas SK pārstāvim K.W. Bunke, kā arī pārstāvjiem no Ukrainas un Baltkrievijas


Pēdējā foruma dienā dalībnieki iepriecināja sevi ar sagatavotu foruma koncertu, izpildot 3 dziesmas, kuras dažu dienu laikā tika iemācītas Vācijas SK Celles nodaļas delegācijas vadītāja un kora vadītāja Herbert Wenzel uzraudzībā.

 
 
Starptautiskā Sarkanā Krusta jauniešu forums “Jauniešu salidojums”,
Upesgrīvas internātpamatskolā