Latvijas Sarkanais Krusts


Lieldienas LSK Kurzemes komitejā
Pievienots: 24 Apr 2019.


Šī nedēļa, LSK Kurzemes komiteja aprūpes centru iemītniekiem, Dienas centru apmeklētājiem un senioriem pavadīta ar daudz pozitīviem mirkļiem, svinot pavasara svētkus - Lieldienas.

vairāk
Aicinām pievienoties, piedalīties un dalīties zināšanās!
Pievienots: 16 Apr 2019.Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komiteja sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Talsu daļu un Talsu novada izglītības pārvaldi, ielūdzam izglītības iestādes uz jauniešu katru gadu gaidītāko tradīciju jau kopš 2003. gada -  pasākumu "Pirmās palīdzības pieredzes apmaiņas diena".

Pasākums norisināsies šā gada 20.maijā, VUGD Talsu daļas teritorijā, pulksten 13.00

 

Priecāsimies redzēt arī skolu komandas, kas nekad nav piedalījušās pasākumā un labprāt vēlētos iemācīties ko jaunu.


Aicinām iepazīties ar pasākuma nolikumu ŠEIT


 

Aizpildi, atsūti un tiekamies! 


 

Sīkākai informācijai (Mārīte Tīsa) tel.25920326; e-pasts flmtisa@gmail.com vai (Lelde Meirāne) tel. 63237733; e-pasts lelde.meirane@redcross.lv

Mazas maija saulītes Liepājas nodaļā
Pievienots: 16 Apr 2019.
Vakar, LSK Kurzemes komitejas Liepājas nodaļas seniori saņēma skaistu un patīkamu pārsteigumu. Ciemos, ar dziesmām, dejām, dzejām un jautru noskaņojumu, ieradās Liepājas pirmskolas izglītības iestādes "Zīļuks" 6.grupiņas audzēkņi. 

Pēc pasākuma, mazajām zvaigznēm, dāvājām to, ar ko viņiem visvairāk patīk aizpildīt savu ikdienu - krāsojamās informatīvās grāmatas. 


Paldies, mazās Maija saulītes, un radošās audzinātājas, ka iepriecinājāt mūs, vientuļos seniorus, ar tik skaistu pavasara priekšnesumu. 

Par un ap sieviešu veselību
Pievienots: 09 Apr 2019.

Šodien, Liepājas daiļā dzimuma pārstāvēm bija lieliska iespēja apmeklēt Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komitejas Liepājas nodaļas un Matules un Melkas ginekoloģijas privātklīnika organizēto BEZMAKSAS informatīvu lekciju "Sievietes ginekoloģiskā veselība".

Dāmas uzzināja vairāk par sievietes veselību kopā ar ginekoloģi D.Matuli, apspriežoties tiešsaistē.

Pēc noderīgas lekcijas, dāmām bija iespēja izbaudīt masāžas krēsla pakalpojumus un tikties ar veselības istabas medicīnas māsu.

Talsu novada Dienas centrs iemēģina aušanu
Pievienots: 08 Apr 2019.
Pagājušās nedēļas piektdienā, LSK Kurzemes komitejas Talsu novada Dienas centra apmeklētāji viesojās audēju kopas "Talse" darbnīcā, lai iemēģinātu roku aušanā. 

Audēju kopa „Talse” ir viens no senākajiem Talsu tautas nama kolektīviem, rokdarbnieces cītīgi auž jau kopš 1959.gada. Audēju kopā „Talse” darbojas rokdarbnieces, kuras ne tikai izstrādā tradicionālos dažādu novadu tautiskos brunčus, blūzes, jostas, villaines, galvassegas, seģenes un lina galdautus, bet auž arī mūsdienīgus un spilgtus lupatu deķus, segas un lakatus.

Līdz 30. aprīlim Talsu Tautas nama Audēju darbnīcā ikviens aicināts ieaust gabaliņu Baltajā galdautā un to arī izdarīja LSK Kurzemes komitejas Dienas centra apmeklētāji. 

Apmeklētāji noauda, izrādās, pēdējos vajadzīgos 10 - 12 cm, sasniedzot "Talse" uzstādīto mērķi - noaust 3 metrus garu galdautu.  


Vai Tu zināji? 

Starpcitu, 22. martā Talsu novadu apmeklēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni, kuri arī viesojās audēju kopas "Talse" darbnīcā un 
ieauda lina pavedienu baltajā galdautā, lai 4. maijā varētu klāt galdu un svinēt valsts svētkus!


Vairāk informāciju par kopas "Talse" akciju, lasīt vairāk ŠEIT, vai vairāk kopas facebook.com lapāAizputes vidusskolā viesojas LSK Jaunieši
Pievienots: 05 Apr 2019.

Vai Jūs zināt, kā rīkoties, ja kāds ir nonācis nelaimē uz ielas, skolā vai mājās?

LSK Kurzemes komiteja iesaka vienmēr saglabāt mieru, jo sniedzot palīdzību gan uz ūdens, gan citās vietās,
panika var beigties traģiski, ne tikai cietušajam, bet arī glābējam.

Ikviens no mums var nonākt situācijā, kad kļūstam par pirmās palīdzības sniedzēju. Tādā gadījumā mums ir jāzina, kā rīkoties pareizi.

Par to kā rīkoties dažādās situācijās un kā palīdzēt cietušajam, jau otro gadu, komitejas Jauniešu nodaļas brīvprātīgās meitenes dalījās zināšanās ar Aizputes vidusskolas skolēniem. 


Viesi no Liepājas novada domes
Pievienots: 03 Apr 2019.

Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komitejā, šodien, ieradās viesi no Liepājas novada domes,
lai iepazītos ar mūsu pakalpojumiem un apskatīt tos.

Paldies par Jūsu vizīti un par tik lielu interesi


Viesiem izrādījām SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads),
Dienas aprūpes centru, Sajūtu dārzu, kā arī Podniecības darbnīcu 

"Talsu novadu darba vizītē apmeklē Valsts prezidents"
Pievienots: 03 Apr 2019.

"22. martā darba vizītē Talsu novadu apmeklēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni. Diena bija notikumiem piesātināta un sākās ar prezidenta tikšanos ar Talsu novada domes deputātiem un uzņēmējiem..." protams, arī LSK Kurzemes komitejas izpilddirektorei A.Boitmanei bija tas gods tikties ar Valsts prezidentu.

Vairāk par Valsts prezidenta vizīti Talsu novadā, aicinām izlasīt Talsu novada pašvaldības informatīvajā izdevumā "Talsu Novada Ziņas" Nr. 4, 2019.gada aprīļa izdevumā: http://www.talsi.lv/…/TALSU…/2019/talsunovadazinas4_1-16.pdf

vai talsi.lv mājaslapā: http://www.talsi.lv/aktualitates/talsu_novadu_darba_vizite_apmekle_valsts_prezidents?fbclid=IwAR0z1O4kIu7dYvliJnFPtYYcn3Hozx_1OZsnm91nEqWaSFyzTqn8aSla6o8 

 

Informatīva lekcija "Sievietes ginekoloģiskā veselība"
Pievienots: 29 Mar 2019.

Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komiteja sadarbībā ar Matules un Melkas ginekoloģijas privātklīniku piedāvā apmeklēt
BEZMAKSAS
informatīvu lekciju "Sievietes ginekoloģiskā veselība".
Parunāsim un uzzināsim vairāk par sievietes veselību kopā ar ginekoloģi D.Matuli.

Tiekamies 9. aprīlī, pulksten 13.00, Liepājas nodaļas telpās, Graudu ielā 43A (blakus veikalam "Austrumu tirgus")

Laipni lūgtas, dāmas!

Plašākai informācijai, lūdzu, zvaniet nodaļas vadītājai Anastasiai Šistakovai pa tālruni +371 26460515 vai rakstiet uz e-pastu anastasija.sistakova@inbox.lv
Ciemiņi Liepājas nodaļā
Pievienots: 28 Mar 2019.

LSK Kurzemes komitejas Liepājas nodaļā viesojās 7 Latvijas Universitātes pirmā kursa studentes jeb, kā viņas sevi dēvēja, topošie sociālie darbinieki. Studentes iepazinās ar komitejas pakalpojumiem, aktivitātēm un saņēma atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Paldies, ka izrādījāt lielu interesi un veltījāt laiku, paciemojoties pie mums.
Veiksmi! 

 

Sējas laiks
Pievienots: 22 Mar 2019.
Vai Tu zināji, ka šodien ir ieteicamā Sējas diena? 
 
Kas kārtīgam dārzkopim martā var būt labāks par sniega nokušanu un pavasara tuvošanos?
Puķu un dārzāju sēklu dīgšanas brīnums. LSK Kurzemes komitejas Talsu novada Dienas centra
bundžu zaķiem drīz būs jaunas frizūras
 
LSK Kurzemes komiteja​ SAC "Krustceles" (Usma, Ventspils novads) iemītnieki un Talsu novada Dienas centra apmeklētāji ar lielu prieku steidzas pretī pavasarim un jau "rušinās" pa zemīti. 
 
 

Ja nokavēji sējas dienu, dalāmies informācijā par ieteicamajām sējas dienām 2019. gadā. 
 
Dārzeņiem, kuriem uzturā lietojamais izaug virs zemes: tomātiem, gurķiem, ķirbjiem, melonēm, arbūziem, galviņkāpostiem u.c.
vairāk
"Re:TV" sižets par skolu reorganizāciju
Pievienots: 15 Mar 2019.
"Skolu tīkla reorganizāciju šonedēļ rubrikā “Bumba ar laika degli” pēta Talsu televīzija. Līdzīgi kā Madonas novadā, skolas tiek reorganizētas arī tur. Šonedēļ jau esam stāstījuši par izmaiņām, kas no 1.septembra skars Virbu pamatskolu un arī, par iespējamo Vandzenes pamatskolas likteni. Nereti, slēdzot skolu, parādās jautājums – ko darīt ar skolas ēku? Piemēram, šogad vien tiks slēgtas 10 mācību iestādes un skolu ēku liktenis būtībā ir pašvaldību rokās. Nereti skolas izvietotas vēsturiskās ēkās, kuru uzturēšana ir svarīga arī novadu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas ziņā. Talsu novadā ir pozitīvs piemērs, ko iesākt ar Laidzes pamatskolas ēku, kur arī drīz vien skolas dzīve tiks pārtraukta."

Aicinām noskatīties nacionālā televīzijas kanāla "Latvijas Reģionu Televīzija „Re:TV” " sižetu par skolu reorganizāciju,

klikšķinot uz zemāk esošo attēlu


Seniori no Snēpeles un Ventspils iepriecina seniorus SAC "Venta"
Pievienots: 14 Mar 2019.
LSK Kurzemes komitejas Sociālās aprūpes centra "Venta" (Kuldīga), 13. martā, saņēma patīkamu pārsteigumu - ieradās dāmu vokālais ansamblis un jestrie kungi no Ventspils, dāvājot aprūpes centra senioriem skaistu koncertu. Koncerts tik ļoti patika centra iemītniekiem, ka tas izvērtās par kārtīgu balli ar dejām un dziesmām.  Reizi mēnesī Grobiņas komanda kuplākā skaitā
Pievienots: 12 Mar 2019.

Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļas komanda reizi mēnesī ir nedaudz kuplākā skaitā.

Valsts sociālās aprūpes centra “Kurzeme” filiāle "Iļģi" nodrošina ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojums pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem. Ikdienā filiālē noris intensīvs darbs pie klientu praktisko prasmju saglabāšanas un pilnveidošanas, tā veicinot klientu neatkarību un iespēju veiksmīgi atgriezties patstāvīgā dzīvē ārpus institūcijas

Centra struktūrvienībā ir iekļauta Pusceļa māja, kurā galvenais akcents tiek likts uz aprūpē esošo cilvēku integrēšanu sabiedrībā.

Pusceļa mājas iemītnieki, ar janvāra mēnesi, viesojas LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļā apgūst un uzlabo savas prasmes - palīdz iekārtot, uzkopt telpas, komunicē ar nodaļas apmeklētājiem, apgūst ko jaunu.

Paldies par veiksmīgu un jauku sadarbību! 


Starptautiskā Sieviešu diena!
Pievienots: 11 Mar 2019.

Šajā dienā, īpašajā,
Visi ziedi, smaida Jums! 
Lai skumjas Jūs nezināt, 
Pat mazos ēnu mākoņus.
Lai vienmēr acis spīdētu,
Un smaids no lūpām nepazūd.
Sveicam Sieviešu dienā! 


Šodien tiek svinēta Starptautiskā sieviešu diena. LSK Kurzemes komiteja šo dienu atzīmē ar gardumiem, dziesmām, dejām un skaistiem vārdiem. Protams, aprūpes centru, dienas centru un nodaļu telpas piepildītas ar skaistiem ziediem.

Ak, vīrieši! Kā gan Jūs mūs lutināt. 


LSK Kurzemes komitejas un to nodaļu vīrieši patiesi prot iepriecināt un pārsteigt savas daiļās kolēģes.
Paldies. Jums, mūsu vīrieši.

vairāk
Talsu novada DC jauni draugi
Pievienots: 07 Mar 2019.

Vakar, pie mums LSK Kurzemes komiteja Talsu novada Dienas aprūpes centrā, ciemojās Talsu pensionāru biedrības klubiņa "Fantāzija" un "Praktiskā Latviete" dāmas, lai padalītos ar savām idejām brīvā laika pavadīšanas iespējām. Dāmas tukšā nebija atbraukušas, līdzi atvedot gan pašizceptu kūku, gan savus veidotos rokdarbus.
 


Pie tējas tases iepazināmies viens ar otru, izrādījām gan savus rokdarbu darinājumus, gan klubiņa interesantos rokdarbus. Izrādās, ka viņas līdzīgi kā mēs - ļoti daudz izmanto otrreiz pārstrādājamos materiālus (papīra un auduma atgriezumus, bundžiņas u.c.)

Dienas gaitā kopīgi tika darinātas papīra puķes, gan zieda formas trauciņi un citi skaisti sīkumiņi.

DAC apmeklētājiem šī diena atkal bija citādāka par citām, jo satikām cilvēkus ar līdzīgām interesēm un nodarbēm.

Uz atvadām izrādījām Stūrīšciema apkārtni, izstaigājām kopā sajūtu taku un iemēģinājām trenažierus.

 


Diēta vasarai? Nē...
Pievienots: 07 Mar 2019.
Pavasaris ir tas laiks, kad mēs sākam nodarboties ar sportu un aktīvi ieturam diētas, lai varētu nomest liekos kilogramus līdz vasaras peldkostīmu sezonai, bet tas it nemaz nesatrauc Sociālās aprūpes centra "Landze" (Piltenes pagasts, Ventspils novads) iemītniekus, jo šeit top gardumi, kas priecē visu punčus. 

SAC "Landze" iemītnieki pulcējas kuplā skaitā centra zālē ar lielu interesi, jo te būs kas jauns - vafeļu un pankūku cepšana. Un cepšanas laikā gardumu smarža piepildīja visu centru. Gluži kā mājās, vai ne?

 
Vafeļu un pankūku cepšana ir tik ātrs, vienkāršs un gards process. 


 
vairāk
Grobiņā top gardas pankūkas
Pievienots: 22 Feb 2019.
LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļā tradīciju piekopšana turpinās un Pankūku dienas katru gadu tiek atzīmētas kuplā skaitā. 

  

 
 
Grobiņas nodaļa kopā ar grupu "Kopā būt!", 22. februāra rītā, nodaļas telpā pulcē kuplu skaitu Grobiņas novada iedzīvotājus, lai kopā rīkotu ikgadēji tradicionālu pasākumu par godu Sveču mēneša dižēdienam - Pankūkām.

Nodaļas mājīgajā virtuvē kāds pagatavo savas receptes pankūkas, taču kāds apgūst jaunu recepti. Šogad iecienītas bija pildītas pankūkas - pankūkas ar banāniem, malto gaļu, sēnēm, kečupa pankūkas un, protams, jaunu recepšu pankūkas - auzu pārslu un rīsu.

 
Vai esat kādreiz dzirdējuši par šādām receptēm?
Ja nē, tad Grobiņas nodaļa labprāt padalās ar receptēm.  


 
 
vairāk
Februāris - Sveču mēnesis
Pievienots: 15 Feb 2019.

Jau no sen seniem laikiem, februāris Latvijā ir Sveču mēnesis. Sveču liešana mājās ir daudzu iecienīts hobijs. Turklāt tas ir ne tikai interesants veids, kā pavadīt brīvo laiku, bet arī lieliska pašgatavota dāvana citiem un prieks pašam par labi padarītu darbu. Arī LSK Kurzemes komitejas Talsu novada Dienas centra apmeklētāji katru gadu atjauno savas iemaņas un attīsta savu radošumu sveču liešanā. 

Mūsu senči jau sen ir zinājuši un piekopuši sveču liešanas un dedzināšanas tradīcijas. Šodien sveču vieta mūsu ikdienā, protams, ir citādāka, bet nevar nenovērtēt to pozitīvo ietekmi uz telpas noformējumu un noskaņu. Februāris ir tumšs un auksts laiks, un šajā laikā katram pietrūkst jau saules enerģijas, tāpēc sveces ar savu dzīvo liesmu un siltumu aizvieto nepieciešamo avotu. 

Vai Jūs esat kādreiz izlējuši sveces mājas apstākļos? Ja nē, tad Talsu novada Dienas centra apmeklētāji labprāt padalās ar informāciju kā soli pa solim, mājas apstākļos izliet sveces.


Izmēģināsim?
vairāk
Papildpasākumi Marta mēnesī
Pievienots: 04 Feb 2019.
 


Šā gada pirmajā ceturksnī, Februāra un visa Marta mēnesī, LSK Kurzemes komiteja rīkos informatīvu papildpasākumu "Pavasara nogurums - kā to pārvarēt?" Kurzemes reģiona novados - Kuldīga, Ventspils, Stende, Liepāja, Vērgale, Dundaga, Mērsrags, u.c.

Izdales punktu brīvprātīgie un EAF programmas koordinatore Jana Balabana, dalīsies informācijā par pavasara nogurumu jeb depresiju, sagaidot pavasari, ko lietot uzturā, ar kādām aktivitātēm nodarboties, kā arī apmeklētājiem būs iespēja saņemt izdales materiālus.


Plānotie papildpasākumi: 
*04.02., plkst. 09.00 Vaiņodes kultūras namā, Tirgoņu ielā 23, Vaiņodē
*23.02., plkst. 11.00 LSK KK Grobiņas nodalā, Lielā ielā 78, Grobiņā
*08.03., plkst. 09.00 Vērgales pagasta pārvaldē, "Pagastmāja", Pāvilostas novadā
*13.03., plkst. 16.30 Sakas saieta namā "Saieta nams", Sakas pagastā
*14.03., plkst. 13.00 Dundagas novada sociālajā dienestā, Talsu ielā 7, Dundaga
*15.03., plkst. 14.00 "Līvas", Dunikā, Dunikas pagasts, Rucavas novads
*18.03., plkst. 14.30 LSK KK Stendes nodaļā, Robežu ielā 28, Stendē, Talsu novadā
*21.03., plkst. 11.00 LSK KK Kuldīgas nodaļā, Baznīcas ielā 29, Kuldīgā 
*22.03., plkst. 15.00 Mērsraga sociālajā dienestā, Lielā ielā 53, Mērsragā
*25.03., plkst. 13.00 Alsungas novada domē, Pils ielā 1, Alsungā