Latvijas Sarkanais Krusts


Pirmās palīdzības sniegšanas pieredzes apmaiņas diena
Pievienots: 23 May 2016.

20.maijā, pulksten 12:00, sadarbībā ar Kurzemes reģiona Valsts Ugunsdzēsības un Glābšanas dienesta (VUGD) Talsu daļu un Talsu novada jaunatnes lietu konsultatīvo padomi, LSK Kurzemes komiteja pulcēja Talsu pilsētas iedzīvotājus un jauniešus no Talsu pilsētas un novadu skolu interešu pulciņiem pirmās palīdzības pieredzes apmaiņas dienā.

Tradīcija tiek piekopta kopš 2003.gada, kad no visām pusēm plūst lielāki un mazāki skolēni, lai savstarpēji iemācītos un dalītos ar savām prasmēm un zināšanām pirmās palīdzības sniegšanā, kuras apguvuši savās skolās un jauniešiem komunicējot savā starpā.

Šogad, apmācībās piedalījās vairāk kā 100 interesenti. No 9 grupām, jaunākās jauniešu grupas bija Pūņu pamatskolas un Talsu 2.vidusskolas 5.klases skolnieki, kuri vēlējās pārbaudīt un papildināt savas zināšanas Pirmās palīdzības sniegšanā ar zinošāko jauniešu palīdzību.

Kā cietušajiem, kuriem bija iespēja būt nogrimētiem ar 2 brīvprātīgu grimētāju palīdzību attiecīgi katrai negadījuma situācijai un iejustiies cietušā lomā, dalību pasākumā ņēma 28 jaunieši, kas līdz šim nav piedalījušies un ir izrādījuši interesi par dalību pasākumā. 
Piesakies apmācībām par starpkultūru izglītību
Pievienots: 04 Feb 2016.
19.-21. Februārī LSKJ kopā ar Jaunatnes Starptautisko programme aģentūru,
Vandzenē rīkos BEZ MAKSAS apmācības jauniešiem par starpkultūru izglītību.

PIESAKIES ŠEIT:  http://ejuz.lv/starpkulturam

 
Tu vari kļūt par LSK Kurzemes komitejas Jaunatnes biedru!
Pievienots: 03 Feb 2016.


JA ARĪ TU VĒLIES KĻŪT PAR VIENU NO MUMS, PIEVIENOJIES!
 Lejupielādē! Aizpildi! Iesūti!

Pielikumi:

Pieteikuma anketa
Vecāku atļauja (līdz 16 gadu vecumam)


Vairāk informācija zvanot pa tālruni 63237733 vai rakstot uz e-pastu: kurzeme.youth@redcross.lvAr spēles un rīkoto aktivitāšu palīdzību realizējam mūsu darbību. Aktīvi darbojamies LSK Kurzemes komitejā un aicinam mums pievienoties jebkuram intersējošam jaunietim, kurš vēlas lietderīgi izmantot brīvo laiku aktīvi darboties ar citiem vienaudžiem.
LSK aicina! 30. janvārī Pateicības koncerts asins donoriem
Pievienots: 08 Jan 2016.
LSK‬ aicina! Pateicības koncerts asins donoriem 30. janvārī (sestdien), plkst. 16:00, Kino "Splendid Palace".

Lūdzam pieteikt savu ierašanos līdz 27.01.2016, zvanot pa tālruni +37167408878 vai rakstot uz san@vadc.gov.lv


 

LSK Kurzemes komitejas Jaunatne viesojas Talsu 2.vidusskolā
Pievienots: 06 Jan 2016.

Visā pasaulē jaunieši ir visaktīvākā sabiedrības daļa. Latvijas jaunieši jau no mazotnes tiek audzināti par mērķtiecīgiem, uz sasniegumiem vērstiem cilvēkiem. Bērnam pieaugot, paplašinās interešu loks un rodas jaunas prasības. Salīdzinoši jauna tendence Latvijā ir neformālā izglītība, kas ir arī viens no LSK Kurzemes komitejas Jaunatnes nodaļas mērķiem. LSK piedāvā jauniešiem iespēju iegūt nepieciešamās prasmes, pieredzi un zināšanas neformālās izglītības ceļā.


Lai jaunieši tiktu informēti par piedāvātajām iespējām ārpus skolas dzīves darboties kopā ar citiem aktīviem jauniešiem, 5. janvāra pēcpusdienā, LSK Kurzemes komitejas Jaunatne nolēma padalīties informācijā ar Talsu 2. vidusskolas 9. klasi. Pēc skolēnu domām, sniegtā informācija bijusi lietderīga un tā ieinteresējusi jauniešus, kuri nevar atrast sev interesējošas iespējas Talsu pilsētā un tās apkārtnē.


LSK Kurzemes komitejas vēlējumi svētkos!
Pievienots: 23 Dec 2015.
LSK aicina veikt HIV eksprestestu bez maksas un anonīmi
Pievienots: 23 Nov 2015.
Tāpat tiek piedāvāts veikt C hepatīta eksprestestu.

Šogad no 20. līdz 27. novembrim norisināsies Eiropas HIV un hepatīta testēšanas nedēļas akcija, kuras ietvaros Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina ikvienu interesentu veikt anonīmu, konfidenciālu un bezmaksas HIV un C hepatīta eksprestestu. Šos testus būs iespējams veikt kādā no 23 vietām visā Latvijā. Informācija par testa veikšanas kārtību un atrašanās vietām, pieejama ŠEIT. Pagājušā gada akcijas ietvaros vairāk kā 600 Latvijas iedzīvotāju bez maksas uzzināja savu HIV testa rezultātu.

Vairāk informācijas ŠEIT! 


 

LSK Kurzemes komitejas kolektīvs piedalīsies Lāčplēša dienai veltītā gājienā
Pievienots: 09 Nov 2015.
Šā gada 11.novembrī biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komitejas kolektīvs piedalīsies Lāčplēša dienai veltītajai svētku gājienā "Gaismas ceļš", lai ar atmiņām, svecītēm un ziediem godinātu varoņus, kuri cīnījās par mūsu valsti, mūsu Latviju, izveidojot gaismas ceļu.

Atmet smēķēšanu jau šodien! Iededz savu zvaigzni Eiropas kartē
Pievienots: 29 Oct 2015.


30. oktobrī, Briselē tiks atklāta elektroniskā Eiropas karte http://exsmokers.eu/lv-lv/sparkle-brighter/index.html, kurā ikviens, kas atmetis smēķēšanu var atzīmēt savu atrašanās vietu, šādi atzīmējot pretsmēķēšanas kampaņas „Beidz smēķēt, sāc augstāk mērķēt!” sasniegumus.

TV raidījuma „SuperBingo” vadītājs, hokeja kluba Rīgas „Dinamo” tehniskais direktors Armands Simsons savā Instagram kontā aicina ikvienu, kas atmetis smēķēšanu, dalīties ar bildēm, kas liek justies labāk, kopš nesmēķē, izmantojot tēmturi #SparkleBrighter. 

Nesmēķētāji ir visur! Pievienojieties šiem tūkstošiem, iededzot savu zvaigzni ŠEIT:  #SparkleBrighterAicina zīmēt stāstu ar laimīgām beigām!
Pievienots: 12 Oct 2015.


“Ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību dzīvnieku aizsardzības jautājumiem, sākot ar Dzīvnieku aizsardzības dienu, 4. oktobri, LSK Alūksnes komitejas jaunieši izsludina sociālo kampaņu konkursu “Es esmu viens no jums!”, kurā ar zīmējumiem, esejām vai nelieliem stāstiņiem divu mēnešu garumā aicina piedalīties visus tos bērnus, kuri ar savu rīcību darījuši labāku kāda dzīvnieka dzīvi.”


 

Visu laikraksta “MALIENAS ZIŅAS” rakstu aicinām lasīt ŠEIT!

 

Pievienojies skrējienā PAR SK pamatprincipiem! 27. septembrī, svētdien Uz sarakstu
Pievienots: 25 Sep 2015.
Lai kur tu atrastos un cik tālu skrietu, LSK aicina ikvienu, 27. septembrī pievienoties Austrijas Sarkanā Krusta iniciatīvai un vienoties kopīgā skrējienā PAR Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības principiem, publicējot foto no skrējiena savā Facebook, Instagram vai Twitter kontā, pievienojot atsauci #running4principles.

Aicini savus draugus, kolēģus, ģimenes locekļus un paziņas pievienoties!

LSK Kurzemes komitejas Jaunatne uzņem jaunus dalībniekus savā kolektīvā!
Pievienots: 16 Sep 2015.
Papildini savu ikdienas rutīnu ar kaut ko jaunu un interesantu!

Iegūsti pieredzi dažādu pasākumu organizēšanā,
zināšanas un dalies ar citiem!

 
  Nāc, pievienojies un darbojies mūsu kolektīvā!

Vairāk info.: kurzeme.youth@redcross.lv 
Sveicam Jaunajā mācību gadā!
Pievienots: 01 Sep 2015.
Ir atkal klāt 1. septembris, kad skolēni, studenti un viņu pedagogi pēc skaisti pavadītas vasaras ar jaunām cerībām ver skolas durvis.
LSK Kurzemes komiteja sveic visus, kuriem šī diena ir nozīmīga! 
Starptautisks Jauniešu forums "Dažādi zem viena karoga"
Pievienots: 17 Aug 2015.
Sabiedriskā labuma organizācijas LSK Kurzemes komiteja darbojas kopš 2000.gada, sniedzot sociālo palīdzību, rehabilitāciju un rūpējoties par veselības veicināšanu visā Kurzemes rajonā.

 Kopš 2005. gada LSK komiteja kopā ar Vācijas SK Celles komiteju, (kas ir sadarbības organizācijas kopš 2000. gada) rīko nu jau par gaidītu tradīciju kļuvušu Starptautiskie jaunatnes forumu, vienu gadu Vācijā, bet nākamo-Latvijā. Tajās ik gadu piedalās Sarkanā Krusta kustībā darbojošies jaunieši no Latvijas, Vācijas, Ukrainas un Baltkrievijas. Jau trīspadsmit gadus rīkotie SK jauniešu forumi ir ļāvuši neskaitāmiem jauniešiem iepazīt citu valstu kultūru, izveidot jaunus kontaktus, iegūt jaunas zināšanas, tādejādi veidojot tolerantu, zinošu un atbildīgu nākamo paaudzi. Šā gada, foruma rīkošanas gods ir uzticēts LSK Kurzemes komitejai un tas notika Latvijā. Šogad foruma dalības valstu skaits palielinājās un tajā papildus jau esošajām valstu delegācijām piedalījās arī jaunieši no Somijas un Itālijas Sarkanā Krusta organizācijām. Kopā foruma dalībnieki bija 40 jaunieši no 6 Sarkanā Krusta delegācijām.


 Šā gada forums „Dažādi zem viena karoga” notika laikā no 3.-12. augustam saistībā ar Veselības veicināšanas ideju popularizēšanu gan foruma dalībnieku, gan pilsētas iedzīvotāju vidū. Uzskatām, ka, laikā, kad pieaug sabiedrības saslimstība mazkustīguma un citu iemeslu dēļ, ir svarīgi aktualizēt veselīga dzīvesveida un dažādu veselību veicinošo un uzturošo faktoru nozīmi dažādu sabiedrības grupu vidū, kā arī popularizēt Sarkanā Krusta principus, kuri ir ciešā saistībā ar minēto tēmu. Šo 10 dienu laikā jauniešiem bija iespēja iepazīt ne tikai katras valsts kultūru, bet arī Kurzemi, piedaloties dažādās aktivitātēs, kuras tika rīkotas dažādās rajona pilsētās. Pēdējā foruma dienā dalībnieki iepriecināja garāmgājējus ar sagatavotu foruma koncertu Kurzemes piekrastes pilsētās no kurām pirmā pietura tika izvēlēti Talsi, rīkojot pasākumu „Starptautiskais dziedošais autobuss”, izpildot 5 dziesmas, kuras dažu dienu laikā tika iemācītas Vācijas SK Celles nodaļas delegācijas vadītāja un kora vadītāja Herbert Wenzel uzraudzībā.
Norisinājies LSK organizētais radošo darbu konkurss „Esi iecietīgs, esi labestīgs”!
Pievienots: 04 Jun 2015.

29.maijā un 1.jūnijā norisinājās vairākas radošās darbnīcas, kuras radošo darbu konkursa „Esi iecietīgs, esi labestīgs” ietvaros organizējusi biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” (turpmāk – LSK). Radošās darbnīcas norisinājās vairākās Latvijas pilsētās sadarbībā ar LSK komitejām Talsos, Krāslavā, Valkā un Rīgā. Tāpat, šīs radošās darbnīcas tika organizētas arī Talsu sieviešu un bērnu krīžu centrā. Kopumā, pasākumos piedalījās aptuveni 156 bērni un viņu vecāki.

   

Aktivitātes organizētas projekta Nr.2012.EEZ/DAP/MAC/086/NAC/060/2015 „Latvijas Sarkanā Krusta regulārā darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” ietvaros.

 

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

Jaunatne aktīvi sporto ar Stendes pensionāru grupu
Pievienots: 15 Apr 2015.
  
Sadarbībā ar Talsu novada fondu  un Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komitejas Stendes nodaļu, lietainā aprīļa pēcpusdienā ņiprākie  Stendes seniori  pulcējās, lai iemēģinātu labdarības projektu programmā „Dari labu un no sirds!” iegūtās nūjošanas nūjas.
Vēl nebija pienācis norunātais laiks, kad četrpadsmit seniori nemierīgi  grozījās LSK Kurzemes komitejas Stendes nodaļas telpās Stendē, Robežu ielā 28. Ierodoties nūjām un nūjošanas instruktorei Leldei, sākās aktīva  nūju izpakošana, sagatavošana, piemērīšana, kas mijās ar jokiem un uzmundrinājuma  vārdiem, bažīgi laiku pa laikam paveroties uz aiz loga līstošo lietu.  Tomēr doma par nūjošanas pamatu apgūšanu šķita vilinošāka nekā vēsais laiks un lietus ārpusē, tāpēc  pēc nūju piemērīšanas lielākā daļa devās Stendes ielās.

     

Pareizas nūjošanas tehnikas apguve, iesildīšanās kustības, vingrojumi un protams, arī pati nūjošana bija , senioruprāt, ļoti noderīgs pasākums un vienprātīgi tika nospriests laika apstākļiem uzlabojoties  atkal satikties kārtīgai nūjošanai.


Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komitejas Jaunatnes pasākumu kalendārs