Latvijas Sarkanais Krusts


Laipni lūgti!
Pievienots: 31 May 2019.

LSK Kurzemes komitejas Sociālās aprūpes centra "Stūrīši" radošākie iemītnieki un
Dienas aprūpes centra čadīgākie apmeklētāji aicina ik vienu apmeklēt mīļāko darbu izstādi "Sirdsdarbi".


Izstādi iespējams apmeklēt Talsu tautas nama Radošās sētas 1.stāvā.
Tās svinīgā atklāšana ir 5.jūnijā plkst. 10:00 un to iespējams apskatīt līdz 26. jūnijam.

Laipni lūgti!


Talsu TV sižets par Pirmās palīdzības pieredzes apmaiņas dienu
Pievienots: 27 May 2019.

LSK Kurzemes komiteja iesaka noskatīties! 

Talsu televīzijas sižets "Norisinājās ikgadējās Pirmās palīdzības sacensības":
"Jau sešpadsmito gadu Talsu ugunsdzēsēju depo norisinās pirmās palīdzības sacensības Talsu novada jauniešiem.
Otro gadu šis pasākums norisinās karjeras atbalsta programmas ietvaros."

 

Pavasara sporta un atpūtas dienu senioriem
Pievienots: 23 May 2019.

Saulainajā, 22.maijā, Laucienē, popularizējot sportiski veselīgu dzīves veidu sporta klubs “SK Lauciene” sadarbībā Sporta centru “Lauciene”, Talsu novada Sociālo dienestu un Dienas centru, organizēja Pavasara sporta un atpūtas dienu senioriem, uz kuru tika uzaicināti arī LSK Kurzemes komitejas DAC sportiski aktīvākie apmeklētāji.

Sporta dienas ietvaros dalībniekiem bija iespēja piedalīties un pārbaudīt savas iemaņas dažādās individuālās disciplīnās, kā piemēram, basketbola metieni, boulings, krokets, bumbiņu mešana mērķī un loka šaušana, kā arī komandas stafete. Šajā aktivitātē varēja pārbaudīt ne tikai savu fizisko spēku, bet arī komandas saliedētību, jo, tikai darbojoties visiem vienā ritmā, varēja gūt panākumus. 

Visi mūsu sportisti aktīvi iesaistījās visās sporta aktivitātēs, un maksimāli centās paveikt vairāk un gūt labus panākumus, lai ar savu dalību sakrātu vairāk punktu individuālajā un komandas kopvērtējumā.

Patīkami atzīmēt, ka tik sīvajā konkurencē augstu rezultātu un godpilnu 3.vietu boulingā izcīnīja arī mūsu Jānis. 

Paldies par doto iespēju izbaudīt aktīvo atpūtu un patīkamo atmosfēru!


Tikšanās ar Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) priekšsēdētāju
Pievienots: 22 May 2019.

Šīs nedēļas pirmdienā, 20.maijā, LSK Kurzemes komiteja Grobiņas nodaļas telpas pārpildīja pilsētas un novada seniori, lai tiktos un saņemtu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem no Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) priekšsēdētāju A.Barčas kundzi.

Uz kafijas pauzi ieradās vairāk kā 20 seniori, kuri saņēma plašu un noderīgu informāciju par pensiju sistēmu, sociālās palīdzības iespējamību un daudz citām lietām.

Pirmās palīdzības pieredzes apmaiņas diena Talsos
Pievienots: 21 May 2019.
Šī nedēļa sākās nedaudz aktīvāk, jo pirmdienas dienā Talsu pilsētas, novada un blakus novada izglītības iestāžu skolēni pulcējās Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Talsu daļā, lai pārbaudītu savas iegūtās zināšanas Pirmās palīdzības sniegšanā. 

 

20.maija pēcpustdienā, pulcējās kopā 106 aktīvākos Talsu novada un pilsētas skolu skolēnus Pirmās palīdzības apmācību pasākuma dienā, kas ir kā jauniešu katru gadu gaidītākā tradīcija jau kopš 2003. gada. Šogad dalībnieku skaits ir kuplāks, jo lielu interesi izrādīja un dalību pieteica arī citu pagastu skolas: Laucienes pamatskola, Kandavas internātvidusskola, Stendes pamatskola un arī Talsu novada vakara un neklātienes vidusskola. 

 

Pasākumu katru gadu organizē biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komiteja sadarbībā ar Talsu novada izglītības pārvaldi un VUGD Talsu daļu. Šogad pulkā arī pievienojās Talsu kinoloģijas klubs, kuru biedri pasākuma laikā iepazīstināja ar 10 skaistiem mīluļiem un saimnieki parādīja ko nu katrs prot.Paldies!
 
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests Talsu daļai,
Talsu novada Izglītības pārvaldei,
Talsu kinoloģijas klubam,
Talsu novada un pilsētas aktīvākajām skolām! 

Emocijām pilns Maijs
Pievienots: 16 May 2019.
Saulainais Maija mēnesis, Daudzfunkcionālā ģimenes atbalsta centrā "Ventiņmāja"
Dienas centra senioriem ir pilns pozitīvām emocijām pildīts. 

10. maijā seniori kuplā skaitā devās ilgi gaidītā braucienā uz Lietuvu. Precīzāk, uz Jūras muzeju un vēl baudīja neaizmirstamu šovu Delfinārijā. Protams, iebrucām uz daudzu cilvēku apmeklēto veikalu "Lidl". Patiesi neaizmirstamas emocijas un, starpcitu, dažiem šis ceļojums bija īpašs, jo no valsts izbrauca pirmo reizi. 12.maija rīts iesākās ar dzeju. Par godu Mātes dienai, centra seniorus sagaidīja neliels svētku galds un Ventspils dzeju kopa "Vārdu Vējos" un, protams, ik nedēļu rīkotas pareizas ēšanas nodarbība sagaidot pludmales sezonu. 


 
1.maijs - Brīvprātīgo diena
Pievienots: 02 May 2019.
Par godu Brīvprātīgo dienai (1.maijs) un Labdarības dienai (10.maijs), LSK Kurzemes komitejas
Liepājas nodaļas brīvprātīgie un biedri, kopā ar Liepājas 3.pamatskolu rīkoja Talku Nacistu Okupācijas upuru piemiņas vietā. 

Māmiņdienas koncerts aprūpes centra iemītniekiem
Pievienots: 10 May 2019.

Jau šīs nedēļas nogalē, visā Latvijā, atzīmēs vienus no sirsnīgākajiem svētkiem - Māmiņdiena.

Par godu šiem skaistajiem pavasara svētkiem, pie SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) iemītniekiem ciemos, ar skaistu koncertu, ieradās Bērnu Un Jauniešu Centrs Vokālās studijas "Tonis" meitenes Krista un Anna.

Paldies Jums par tik skaistu un sirsnīgu koncertu. 

Lielā Talka 2019
Pievienots: 29 Apr 2019.

Šogad Lielā Talka notika 27.aprīlī. Savukārt, LSK Kurzemes komiteja darbinieki, centru iemītnieki, apmeklētāji jau pagājušās nedēļas piektdienā sarosījās un padarīja savas skaistās darba un dzīvesvietas vēl skaistākas. 

Kā Tu pavadīji savu nedēļas nogali? LSK Kurzemes komitejas darbinieki, SAC iemītnieki un DAC apmeklētāji sakopj SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) apkārtni un tā skaisto Sajūtu dārzu


Čadīgi šogad arī strādā SAC "Venta" (Kuldīga) iemītnieki un darbinieki


LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļas biedri un grupiņas"Kopā būt" biedri sakopj nodaļas plašo dārzu.


LSK Kurzemes komitejas Liepājas nodaļa sadarbojoties ar Liepājas 3.pamatskolu, palīdzēja sakopt arī skolas vidi. Paldies Jums!

Svētki Rucavā!
Pievienots: 25 Apr 2019.
LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļas biedri kopā ar sociālās grupas "Kopā būt!" biedriem, saulainajā 23. aprīļa dienā, viesojās Rucavas novada, Dunikas pagastā, kur visi kopā apmeklēja Sikšņu muzeju. Pēc muzeja apmeklējuma viesi devās uz Rucavas muižkalnu, kur viesus iepriecināja ar skaistu teātri svētku noskaņās, pēc tam sekoja jautras, tradīcijām pilnas atrakcijas Lieldienām un garda, silta skābeņu zupa. 


Viesi no citām zemēm
Pievienots: 24 Apr 2019.

Vakar, LSK Kurzemes komiteja viesojās Rīgas Stradiņa universitāte (Riga Stradins University) Erasmus apmaiņas programmas studentes no Spānijas, Horvātijas un Šrilankas. Meitenes iepazinās ar mūsu pakalpojumiem un aplūkoja dažus no tiem - Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centru "Stūrīši", Talsu novada Dienas centru, Keramikas darbnīcu un aprūpes centra sajūtu dārzu.

Paldies! 🇱🇻
ඔබට ස්තුතියි! 🇱🇰
Hvala vam! 🇭🇷

¡Gracias🇪🇸

Lieldienas LSK Kurzemes komitejā
Pievienots: 24 Apr 2019.


Šī nedēļa, LSK Kurzemes komiteja aprūpes centru iemītniekiem, Dienas centru apmeklētājiem un senioriem pavadīta ar daudz pozitīviem mirkļiem, svinot pavasara svētkus - Lieldienas.

vairāk
Aicinām pievienoties, piedalīties un dalīties zināšanās!
Pievienots: 16 Apr 2019.Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komiteja sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Talsu daļu un Talsu novada izglītības pārvaldi, ielūdzam izglītības iestādes uz jauniešu katru gadu gaidītāko tradīciju jau kopš 2003. gada -  pasākumu "Pirmās palīdzības pieredzes apmaiņas diena".

Pasākums norisināsies šā gada 20.maijā, VUGD Talsu daļas teritorijā, pulksten 13.00

 

Priecāsimies redzēt arī skolu komandas, kas nekad nav piedalījušās pasākumā un labprāt vēlētos iemācīties ko jaunu.


Aicinām iepazīties ar pasākuma nolikumu ŠEIT


 

Aizpildi, atsūti un tiekamies! 


 

Sīkākai informācijai (Mārīte Tīsa) tel.25920326; e-pasts flmtisa@gmail.com vai (Lelde Meirāne) tel. 63237733; e-pasts lelde.meirane@redcross.lv

Mazas maija saulītes Liepājas nodaļā
Pievienots: 16 Apr 2019.
Vakar, LSK Kurzemes komitejas Liepājas nodaļas seniori saņēma skaistu un patīkamu pārsteigumu. Ciemos, ar dziesmām, dejām, dzejām un jautru noskaņojumu, ieradās Liepājas pirmskolas izglītības iestādes "Zīļuks" 6.grupiņas audzēkņi. 

Pēc pasākuma, mazajām zvaigznēm, dāvājām to, ar ko viņiem visvairāk patīk aizpildīt savu ikdienu - krāsojamās informatīvās grāmatas. 


Paldies, mazās Maija saulītes, un radošās audzinātājas, ka iepriecinājāt mūs, vientuļos seniorus, ar tik skaistu pavasara priekšnesumu. 

Par un ap sieviešu veselību
Pievienots: 09 Apr 2019.

Šodien, Liepājas daiļā dzimuma pārstāvēm bija lieliska iespēja apmeklēt Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komitejas Liepājas nodaļas un Matules un Melkas ginekoloģijas privātklīnika organizēto BEZMAKSAS informatīvu lekciju "Sievietes ginekoloģiskā veselība".

Dāmas uzzināja vairāk par sievietes veselību kopā ar ginekoloģi D.Matuli, apspriežoties tiešsaistē.

Pēc noderīgas lekcijas, dāmām bija iespēja izbaudīt masāžas krēsla pakalpojumus un tikties ar veselības istabas medicīnas māsu.

Talsu novada Dienas centrs iemēģina aušanu
Pievienots: 08 Apr 2019.
Pagājušās nedēļas piektdienā, LSK Kurzemes komitejas Talsu novada Dienas centra apmeklētāji viesojās audēju kopas "Talse" darbnīcā, lai iemēģinātu roku aušanā. 

Audēju kopa „Talse” ir viens no senākajiem Talsu tautas nama kolektīviem, rokdarbnieces cītīgi auž jau kopš 1959.gada. Audēju kopā „Talse” darbojas rokdarbnieces, kuras ne tikai izstrādā tradicionālos dažādu novadu tautiskos brunčus, blūzes, jostas, villaines, galvassegas, seģenes un lina galdautus, bet auž arī mūsdienīgus un spilgtus lupatu deķus, segas un lakatus.

Līdz 30. aprīlim Talsu Tautas nama Audēju darbnīcā ikviens aicināts ieaust gabaliņu Baltajā galdautā un to arī izdarīja LSK Kurzemes komitejas Dienas centra apmeklētāji. 

Apmeklētāji noauda, izrādās, pēdējos vajadzīgos 10 - 12 cm, sasniedzot "Talse" uzstādīto mērķi - noaust 3 metrus garu galdautu.  


Vai Tu zināji? 

Starpcitu, 22. martā Talsu novadu apmeklēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni, kuri arī viesojās audēju kopas "Talse" darbnīcā un 
ieauda lina pavedienu baltajā galdautā, lai 4. maijā varētu klāt galdu un svinēt valsts svētkus!


Vairāk informāciju par kopas "Talse" akciju, lasīt vairāk ŠEIT, vai vairāk kopas facebook.com lapāAizputes vidusskolā viesojas LSK Jaunieši
Pievienots: 05 Apr 2019.

Vai Jūs zināt, kā rīkoties, ja kāds ir nonācis nelaimē uz ielas, skolā vai mājās?

LSK Kurzemes komiteja iesaka vienmēr saglabāt mieru, jo sniedzot palīdzību gan uz ūdens, gan citās vietās,
panika var beigties traģiski, ne tikai cietušajam, bet arī glābējam.

Ikviens no mums var nonākt situācijā, kad kļūstam par pirmās palīdzības sniedzēju. Tādā gadījumā mums ir jāzina, kā rīkoties pareizi.

Par to kā rīkoties dažādās situācijās un kā palīdzēt cietušajam, jau otro gadu, komitejas Jauniešu nodaļas brīvprātīgās meitenes dalījās zināšanās ar Aizputes vidusskolas skolēniem. 


Viesi no Liepājas novada domes
Pievienots: 03 Apr 2019.

Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komitejā, šodien, ieradās viesi no Liepājas novada domes,
lai iepazītos ar mūsu pakalpojumiem un apskatīt tos.

Paldies par Jūsu vizīti un par tik lielu interesi


Viesiem izrādījām SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads),
Dienas aprūpes centru, Sajūtu dārzu, kā arī Podniecības darbnīcu 

"Talsu novadu darba vizītē apmeklē Valsts prezidents"
Pievienots: 03 Apr 2019.

"22. martā darba vizītē Talsu novadu apmeklēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni. Diena bija notikumiem piesātināta un sākās ar prezidenta tikšanos ar Talsu novada domes deputātiem un uzņēmējiem..." protams, arī LSK Kurzemes komitejas izpilddirektorei A.Boitmanei bija tas gods tikties ar Valsts prezidentu.

Vairāk par Valsts prezidenta vizīti Talsu novadā, aicinām izlasīt Talsu novada pašvaldības informatīvajā izdevumā "Talsu Novada Ziņas" Nr. 4, 2019.gada aprīļa izdevumā: http://www.talsi.lv/…/TALSU…/2019/talsunovadazinas4_1-16.pdf

vai talsi.lv mājaslapā: http://www.talsi.lv/aktualitates/talsu_novadu_darba_vizite_apmekle_valsts_prezidents?fbclid=IwAR0z1O4kIu7dYvliJnFPtYYcn3Hozx_1OZsnm91nEqWaSFyzTqn8aSla6o8 

 

Informatīva lekcija "Sievietes ginekoloģiskā veselība"
Pievienots: 29 Mar 2019.

Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komiteja sadarbībā ar Matules un Melkas ginekoloģijas privātklīniku piedāvā apmeklēt
BEZMAKSAS
informatīvu lekciju "Sievietes ginekoloģiskā veselība".
Parunāsim un uzzināsim vairāk par sievietes veselību kopā ar ginekoloģi D.Matuli.

Tiekamies 9. aprīlī, pulksten 13.00, Liepājas nodaļas telpās, Graudu ielā 43A (blakus veikalam "Austrumu tirgus")

Laipni lūgtas, dāmas!

Plašākai informācijai, lūdzu, zvaniet nodaļas vadītājai Anastasiai Šistakovai pa tālruni +371 26460515 vai rakstiet uz e-pastu anastasija.sistakova@inbox.lv